Lucie Horenská - příjemné cestování životem

Třináctá komnata mého života

Jak to všechno zvládáš? Kde na to všechno bereš čas? Jak to děláš?

…to jsou otázky, které slyším od svých přátel…

Já tě obdivuju, jak to všechno zvládáš.

…slyším z úst mé kamarádky…

Nechápu, proč to děláš. O co se snažíš? Kolik ti je, že tak blbneš? Ve svým věku dělat takový změny v životě, to se ti chce? Že se na to nevykašleš…

…i to jsou věty, které slyším od mých přátel…

Njn…

Změna

Měnit po téměř 40 letech zajeté věci je řádná ZMĚNA, to je fakt. Dělat věci jinak než doposud, přemýšlet jinak než doposud, uvědomovat si věci jinak, než doposud, stýkat se s jinými lidmi, než doposud a mohla bych jmenovat dál.

Svůj dosavadní život jsem nehodila za hlavu, ale podívala jsem se na něj svým dnešním pohledem. Nelituji, jen jsem se z mnoha chyb poučila a uvědomila si, že dosavadní život mě nenaplňuje a není to ten plnohodnotný život, po kterém toužím.

A tak jsem se ve svých 38 letech vrhla do on-line podnikání. Do té doby pro mě byl počítač věc na stole, kterou zapnu a vypnu. Uměla jsem kancelářské programy, uživatelsky jsem ovládala internet, ale tím to končilo. A najednou jsem zjistila, že existuje něco, jako on-line podnikání. To znamená podnikat prostřednictvím internetu.

Co mě na tom zaujalo nejvíc byl fakt, že dnešní doba přeje internetu a nabízí se tu příležitost pracovat odkudkoliv a kdykoliv. Zkrátka, že si svou práci přizpůsobím sobě a mé rodině, a ne nějakému neznámému šéfovi v cizí firmě. To pro mě znamenalo SVOBODU. A svoboda je pro můj život naprosto zásadní.

A tak jsem se naplno po hlavě vrhla do studia on-line marketingu. Naučila se a stále se učím ovládat různé programy, souvislosti a algoritmy aplikací, sociálních sítí, zkrátka veškeré tajemství on-line marketingu.

 

Je dobrý nápad začít podnikat na mateřské dovolené?

Možná si tuhle otázku taky kladete…

Začít podnikat na mateřské dovolené je na jednu stranu nejlepší nápad, ale na druhou stranu šílenost a neuvěřitelný zápřah. Tak to vidím já.

Naštěstí jsem si tuto otázku při vstupu do on-line podnikání sama sobě nepoložila. Protože kdo ví… :)

Prostě jsem do toho šla. Konečně jsem chytla jednu příležitost za pačesy a prostě do toho šla. Přes všechna úskalí na počátku a cestou, … A přes všechna úskalí nepolevuji a nevzdávám se. I když přiznávám, není to vždycky jednoduché.

 

Jsem superžena alias superwoman? Aneb jde vůbec být na 100 % máma, partnerka, podnikatelka, žena?

Ano, jde. Za tím názorem si stojím.

Jak to všechno zvládám? Jak to časově stíhám?

I můj den má 24 hodin. Což je 1440 minut a 86400 vteřin.

Jak to vlastně mám?

Jsem s mladší dcerkou doma na rodičovské dovolené. Musím, ale hlavně chci, se jí věnovat. Moje starší dcerka chodí do školky, musím ji tam ráno odvést a odpoledne vyzvednout. Pak se věnovat oběma. Do toho svoje on-line podnikání provozuji už cca rok a půl.

Mám svoje webové stránky, mám svoje facebookové stránky, píšu články, točím videa, tvořím digitální produkty, studuji on-line marketing, vzdělávám se – účastním se živých akcí, on-line webinářů, čtu knihy.

Jsem členkou cestovatelského klubu, ve kterém se také obchodně angažuji. No a zrovna nedávno jsem ještě svůj okruh podnikání rozšířila, a to o skvělou českou firmu, která má mimo jiné v nabídce exkluzivní parfémy nejvyšší možné kvality.

Do toho ještě mám s jedním zaměstnavatelem uzavřenu dohodu o pracovní činnosti, takže několikrát do měsíce chodím do klasického zaměstnání. Holt v tomhle oboru mě ten původní pracovní život stále drží. A vy, kdo mě znáte, víte, že vlaky a cestování vlakem je a bude součást mého života.

Taky jsem si uvědomila, jak je důležité čas věnovat i sama sobě, takže ten si také dopřávám, i když ne v takové míře, jak bych si přála. Ale jsem na sebe hrdá, že jsem sestavila 7 pilířů pro příjemný život a vnesla je do svého života. Udělaly ze mě doslova jiného člověka. Usměvavého a pozitivního.

V praxi mi to jedna moje kamarádka potvrdila. Po jednom karnevalu, kterého jsme se účastnily s našimi dětmi, mi řekla, že je moc ráda, že jsem konečně taková, jaká jsem. Protože jsem prý dřív byla stále negativní a vše kritizovala. Uvědomila jsem si, jaká je v tom pravda.

Druhá moje kamarádka mi vždy při setkání řekne, že jsem úplně jiná než dřív. Stále s úsměvem na rtech.

S holkama jezdíme na výlety, užíváme si krás života, které se nám nabízí.

 

Jde se vůbec na 100 % věnovat všem aktivitám?

Nejprve jsem si sama sobě říkala, že to nejde. Že na 100 % lze věnovat pozornost pouze jedné věci, jednomu projektu. Ale postupem času jsem si uvědomila, že když si člověk vše zorganizuje a ve všem, co dělá, najde souvislost, že lze mít projektů více a věnovat se s maximálním nasazením všem.

I já sama sebe se občas ptám, jak to stíhám? Jak to zvládám?

Upřímně jak kdy.

V první řadě spím daleko méně, než jsem spala dříve. Byla jsem vždycky velký spáč, prospala jsem klidně 10 hodin denně. Obě moje holky problémy se spaním neměly a nemají, takže mě víceméně v tomhle směru vůbec neomezovaly (pouze nás potkalo nějaké krátké časové období, kdy vstávaly brzy).

V druhé řadě mě moje podnikání dodává neuvěřitelnou energii. Ono totiž dělat něco, co vás baví, naplňuje a dává vám smysl, je to největší dar, který můžete zažít. Proto mi vůbec nepřijde divné pracovat v jednu hodinu ráno a v sedm hodin ráno s holkama vstávat.

Většinou jsem nabitá energií a všechno jde. Ale nebylo to tak vždycky. Musela jsem najít něco, odkud budu moct čerpat a „dobíjet baterky“. To něco jsem našla v meditacích. Při meditování úžasně uvolním tělo i mysl a jsem zase naplno připravená se vrhnout do čehokoliv.

Meditace jsem nechala vstoupit do svého života. Přijala jsem je jako každodenní součást mého dne. Nejprve jsem poslouchala jen relaxační hudbu, poté jsem se dostala k vedené meditaci a nakonec mi ale nejvíce vyhovují moje vlastní meditace. V nich se totiž zaměřuji na to, co potřebuji, zvolím hudbu, která mi vyhovuje a podpořím ji afirmacemi, šité mně osobně na míru.

Když přijdou chvíle, kdy mě energie a síla opouští, vím, že je třeba zvolnit, uvědomit si, že nejsem superwoman, abych zvládla úplně všechno a dopřeju si odpočinek. Požádám babičku o hlídání, alespoň na pár hodin a zrelaxuju se, čerpám energii z meditace.

 

Plánování a organizace?

Aby vše fungovalo, musela jsem si vše zorganizovat. Plánování není moje silná stránka, tudíž mi dalo docela zabrat si nějaký ten plán nastavit. Naučila jsem se ale pracovat s diářem, plánovat cca na týden dopředu. Nemám zorganizovanou a naplánovanou každou minutu následujícího týdne, protože funguju i z minuty na minutu (což je mimochodem vlastně i moje specialita, se musím přiznat). Ale hrubý náčrt týdne mám nastavený.

Ano, musela jsem se naučit plánovat, protože jsem měla tendence odbíhat od jedné činnosti k druhé. Například, když jsem si hrála s Aničkou a něco pracovního mě zrovna napadlo, měla jsem tendence všeho nechat a jít k počítači a hned pracovat. Uvědomila jsem si ale, že to takhle nejde. Není to fér vůči Aničce a není možné takhle fungovat, odbíhat od jednoho k druhému. Pak totiž není hotové nic a dobrý pocit se nekoná. Tak třeba tuhle situaci jsem vyřešila tak, že mám po ruce telefon a veškeré moje nápady a podněty nahrávám na hlasovou zprávu a až v době, kterou si vyhradím k práci, se k těmto poznámkám vrátím a věnuji jim svou pozornost.

 

Někdy holt přivřu oči nad tím,

  • že moje holky koukají do tabletu nebo na pohádku
  • že se po pokoji povalují hračky
  • že není uklizeno

Ke své práci využívám chvilky, kdy si holky hrají spolu. Je to fakt super, a i když jsou od sebe o čtyři roky, najdou se činnosti, kdy si spolu vyhrají. Pracuji večer, až usnou a někdy to protáhnu do pozdních nočních hodin.

Co ale fakt nestíhám, zejména proto, že mě to fakt nebaví, je práce doma. Takový ten běžný chod domácnosti. No ale i o ten se musím postarat, takže i tohle má svoje místo v mém denní „rozvrhu“.

 

Ne, fakt nejsem superwoman.

Moje kamarádka mi nedávno napsala: „Hrůza, že mám potřebu s tebou vše konzultovat, bojím se, že tě unavuji, protože vím, kolik máš své práce a aktivit s dětmi, jsi obdivuhodná žena.“

Vážím si toho a moc ráda jí vždy pomůžu či poradím, pokud to je v mých silách.

Jsem totiž taková, že bezelstně a ráda pomáhám druhým. Vážím si svých přátel a vím, že ne vždy má každý z nás úplně super mega náladu nebo se prostě někdy nedaří a v takových chvílích ráda podám pomocnou ruku. Donedávna mně osobně ta „pomocná ruka“ chyběla, ale i já ji našla a jsem za to nesmírně vděčná.

Myslím si totiž, že každý člověk potřebuje podporu. Ano, ve finále je na vše sám a vše si musí sám vydobyt, rozhodnout, podniknout, ale je skvělé, když ví, že tam někde je někdo, kdo mu rád podá pomocnou ruku, když je třeba.

 

Razím tu teorii, že když se chce, všechno jde.

Takže dělám to, co mě baví a naplňuje a stíhám vše, co stihnout potřebuji a chci. Ještě to není dokonalé, ale jsem na cestě, která vede k mému vytouženému cíli. K mému příjemnému životu. Zřejmě mě to bude stát ještě hodně výzev a překonávání, ale věřte mi, že se na ně vlastně i docela těším. Protože jsem si, díky svým životním zkušenostem, uvědomila, že bez nich bych nebyla tam, kde jsem.

Mám ve svém životě spoustu věcí, které by mě mohly stresovat, ale našla jsem tuhle cestu, a co je na tom skvělé, že mi to funguje. Chci to proto nabídnout i vám, protože věřím, že i vám to bude fungovat.

 

Základem všeho je získat klid a nadhled

Dlouho jsem vyvíjela novou metodu vedené meditace, která se soustřeďuje na klid. Protože když já osobně nemám klid a nadhled, nic moc se mi nedaří, jsem podrážděná, zkrátka nejsem v pohodě.

Vedená meditace mi pomáhá každý den. Díky ní se dokážu uvolnit, navodit si klid a pohodu, vytěsnit veškeré myšlenky, odreagovat se a odpočinout si jak fyzicky, tak od myšlenek, tak od veškerého okolního dění. Pomáhá mi tvořit. Tvořit si příjemný život.

Petra Plemlová, moje kamarádka a velmi úspěšná podnikatelka, majitelka e-shopů www.unuo.cz a www.unuodesign.cz a máma 4 dětí řekla o mé meditaci:

Lucii znám již několik let a musím říct, že mě stále překvapuje. Nejvíce však tím, jak jako máma stíhá své podnikání a i malé broučky. Když mi dnes poslala svou meditaci, pochopila jsem, kde bere energii. Její meditace mě úplně očistila od problémů, které jsem dnes musela řešit, a že jich nebylo málo a naplnila mě silami na další práci. K meditaci se rozhodně budu vracet. Lucčino slovo je velmi klidné a příjemné a doslova pohladí po srdci. Vřele doporučuji.

Rezonuje to s vámi? Pusťte si ukázku nové formy meditace, kterou jsem nedávno dala dohromady a poslechněte si, zda to na vás taky působí.

S úsměvem na tváři vás zdraví

Lucie ♥

Je člověk, který miluje život a řídí se mottem "příjemně cestovat životem". Zajímá se o metody, které obohacují náš život tady na Zemi. Je autorkou projektu Příjemný život, díky němuž provází druhé a pomáhá jim na cestě v jejich životě. Je expertka na uvědomění si a probuzení vašeho vnitřního JÁ, sebepoznání, nastavení cesty vašeho příjemného života a hojnosti ve vašem životě. Je Access Consciousness Bars Practitioner. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii

soubor 3 videí pro zastavení se, zamyšlení se nad životem a navození klidu

Komentáře