Pohlazení pro dětskou duši

Myslíte si, že děti nepotřebují odpočívat, relaxovat, meditovat?

Když pozorujete děti během dne, tak ony se ani na chvilku nezastaví.

Jsou stále v nějaké akci.

Hrají si, učí se, běhají, povídají. Neznám dítě, které by jen tak sedělo a nedělalo nic.

Děti prostě žijí naplno. A odpočívají pouze když spí.

Jenže my dospělí kolikrát ani netušíme, jak stresující život děti mají.

Děti jsou totiž velmi vnímavé. Vnímají napětí a neshody v rodině, vztahy v kolektivu dětí i jiných dospělých. Vše na ně působí daleko více než na nás dospělé, protože ony se s tím vším teprve učí žít.

Bohužel jim navíc my dospělí nakládáme tolik povinností (kroužky a další zájmové skupiny), že jim nezbývá čas na tolik potřebné hraní (protože děti dokáží relaxovat i při nějaké klidnější hře).

A tak možná i když navenek působí v pohodě, v nitru tomu tak vůbec být nemusí.  

Naučte svoje děti meditovat, a to zcela přirozeně. 

Je proto dobré naučit děti cílenému odpočinku a relaxaci formou meditování.

Nejlepším vzorem pro děti jste vy, rodiče. Pokud meditujete, jste ideálním vzorem pro své dítě. Vysvětlete svému dítku, co děláte a proč to děláte. A proč by bylo dobré, kdyby to dělalo také, i když třeba jinou formou, kratší dobu a podobně.

Pokud nemeditujete, není ideální doba s tím začít? Můžete se učit spolu 😊

Dbejte hlavně na to, aby dítě dělalo vše s radostí a v plné pohodě. Do ničeho své dítě nenuťte.

Je totiž úžasné, že děti nemají žádné předsudky. Když jim něco předložíte, buď to přijmou nebo ne. Když intuitivně vycítí, že je to pro ně dobré, přijmou to. A tak je to i s meditováním. Naučí se, že je to součást jejich dne. Chvíle, při které jen tak sedí, případně leží a něco poslouchají. A přitom to blahodárně působí na jejich tělo i duši.

Pusťte si ukázku meditace Skřítek uzdravníček 

Fér mi přijde, dát vám sem krátkou ukázku z jedné nahrávky, abyste si vy i vaše dítě poslechli můj hlas. Nebo si rovnou stáhněte úvodní nahrávku Vzkaz od skřítka, kterou vašemu dítěti věnuji.

Lucie Horenská

autorka
Jmenuji se Lucie a jsem máma dvou sluníček. Sluníčka pro to, že mi každým dnem prozařují můj život. Miluji světlo. Ne náhodou nosím jméno Lucie – od slova světlo, zářící. Jsem nositelka světla do vaší duše. Jsem si vědoma, jakou sílu má naše mysl, proto pro vás a vaše děti tvořím rozjímání a meditace.