Proč JÁ a BLOG? II

Je tomu rok a téměř tři měsíce, kdy jsem napsala na blog svůj první článek.

Chtěla jsem v první řadě psát o cestování vlakem

…a také o cestování bez cestovních kanceláří.

 

Postupem času se však moje téma a moje psaní vyvíjelo. Stejně tak jako jsem se vyvíjela já. Člověk by řekl, že v mém věku už vím, kdo jsem, co chci, kde je moje místo v životě. Paradoxně jsem však zjistila, že procházím neuvěřitelnou změnou sama se sebou a tím procházelo změnou i moje psaní.

 

Psala jsem o tom, co jsem prožívala, co přicházelo do mého života, co mě ovlivňovalo. Jak už jsem zmínila, procházela jsem změnou sama se sebou. Konečně mi došlo, kdo jsem, co chci, kde je moje místo v životě. A proč zrovna JÁ píšu BLOG.

 

Mým velkým přáním je, aby lidé žili svůj příjemný život. K tomu, aby žili svůj příjemný život, potřebují být ve svém životě spokojení a šťastní. Sama jsem přišla na to, že pro mě je nejdůležitější být v životě šťastná. A šťastnou mě činí moje děti, cestování a cesta příjemného života.

 

Proto dnes na mém blogu najdete články nejen o cestování, ale zejména články v duchu “příjemného cestování životem”.

Vydejte se se mnou na cestu vašeho Příjemného života. Pojďte společně se mnou “příjemně cestovat životem”.

 

Tady je článek Proč já a blog z 12. 2. 2017

…článek Proč já a blog? zveřejněný 12 .2. 2017 najdete tady…

Jednoho pochmurného odpoledne jsem seděla u počítače, ostatně jako obvykle, a pročítala různé stránky. Neměla jsem tentokrát žádný cíl. Tak jsem jen tak bloumala internetem a narazila na různé stránky a informace. Hlavně ale bylo všude nějak moc negativních věcí. A to se mi vůbec nelíbilo.

Už tak bylo dnes venku škaredě a vůbec to nenabádalo k dobré náladě. Šla jsem si uvařit svůj oblíbený šálek kávy. Najednou se mi v hlavě zrodila myšlenka. Najela jsem na stránky cestovní kanceláře a prohlížela si různé letní destinace, moře, pláže, písek, slunce, pohodu. Tu pohodu jsem právě teď potřebovala. A v tuto chvíli mi stačila i ta virtuální. Jenže nebylo to ono.

To, co jsem právě potřebovala, bylo prožít si SVOJI letní dovolenou. Zavřela jsem internet a zalovila ve složkách svého počítače. Do oka mi padla složka s názvem Bulharsko. Tam jsem teprve ucítila to teplo, písek pod nohama, uslyšela šumění moře a lehký mořský vánek.

To je ono! Tohle je moje dovolená, s mým partnerem, dle mých představ. A jak byla báječná!

Jelikož jsem Bulharsko, tedy přesně řečeno městečko Primorsko, znala již z dětských let, naše první společná dovolená u moře s mým partnerem byla právě tady. A vyrazili jsme vlakem. Ubytování jsem nám zamluvila v soukromém domě u místních lidí. Strávili jsme tady krásných 14 dní, vlastně s cestou vlakem o něco víc :) Ona totiž cesta z Prahy do Burgasu trvá dvě noci a jeden den. To je v porovnání s letadlem, kdy cesta trvá cca 2 hodiny, dost nepředstavitelné, přesto to má své kouzlo. Jeli jste někdy lehátkovým nebo lůžkovým vozem? Ne? Tak to byste opravdu měli chtít zažít!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

V další složce na mě mrkla Itálie. To byly časy! Se svou mamkou jsme dva roky po sobě vyrazily poznávat krásy Itálie – samozřejmě vlakem :) Řím, Florencie, Benátky, ..

A co teprve moje cesta na jih Itálie za mou kamarádkou, která tu byla v rámci studia na vysoké škole na stáži. To byl zážitek!

Vlak, to je můj celoživotní dopravní prostředek, můj průvodce na cestách do míst známých i neznámých. Doveze mě za přáteli, za poznáním, ..

A najednou to přišlo.

Chtěla bych vám všem, kdo jste zavítali na moje stránky, ukázat krásy cestování vlakem a krásy cestování bez cestovních kanceláří; chtěla bych vám otevřít nové obzory; chtěla bych, abyste i vy chtěli na svůj výlet, svou dovolenou, svou cestu vyrazit vlakem a ve své režii. A nebojte se, že jste nikdy vlakem nejeli. Já jím taky jednou jela poprvé :)

 

S úsměvem na tváři vás zdraví

Lucie♥

 

P.S. ke dni 13.10.2019

Moje blogová cesta začala tématem cestování vlakem. Ovšem můj život je cesta (ostatně stejně jako ten váš) a kormidlo mého blogování (a nejen toho) nabralo zcela jiný směr.

Můj příběh najdete TADY a pokud byste chtěli kráčet společně se mnou, můžete se přidat na facebook stránku Příjemný život.

O tom cestování taky občas bude řeč, přece jen je to oblast, která k mému životu neodmyslitelně patří :)

Je člověk, který miluje život a řídí se mottem "příjemně cestovat životem". Zajímá se o metody, které obohacují náš život tady na Zemi. Je autorkou projektu Příjemný život, díky němuž provází druhé a pomáhá jim na cestě v jejich životě. Je expertka na uvědomění si a probuzení vašeho vnitřního JÁ, sebepoznání, nastavení cesty vašeho příjemného života a hojnosti ve vašem životě. Je Access Consciousness Bars Practitioner. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii

soubor 3 videí pro zastavení se, zamyšlení se nad životem a navození klidu

Komentáře