aneb novoroční předsevzetí letos jinak!

Zde najdete obsah celého našeho programu PF 2021. Obsah bude postupně narůstat dle aktuálního času.

Pro celý rok 2021 a tento program doporučuji pořídit si sešit nebo si vyhradit místo ve vašem diáři (formu nechám na vás, co vám nejlépe bude vyhovovat) a do něj si zapisujte. Veškeré podněty a tipy, které vám doporučím, abyste dělali a vnášeli do vašeho života.

Pamatujte si "maličkosti dělají velké věci".

   LEDEN 2021

Mantra pro měsíc leden: Mám se každý den skvěle.

Mantru na měsíc leden si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 27. ledna v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve středu 27. ledna v 18 hodin na ZOOMu. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc leden

Výzva pro měsíc leden je - zbavit se negativity z vašeho života.

Setrvávání v negativních emocích nám do života nepřináší nic dobrého. Proto se zaměřte na situace ve vašem životě, které vás dostávají do negativních emocí. Zmapujte si to. Máte sešit, tak jakékoliv poznámky si zapisujte. Ne, pamatovat si to nebudete :) Denně nám proběhne cca 70 tisíc myšlenek hlavou - proto pište :)   

   1. týden (4.-10. ledna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden = USMÍVEJ SE :)

Rok 2021 nastartujeme úsměvem na tváři :) Ne takovým tím falešným americkým úsměvem za každou cenu. Mám na mysli upřímný úsměv na tváři. 

Všimněte si, jak se běžně tváříte. Po celý den, během každodenních činností. Uvědomujte si to. A pozvolna nastavte úsměv. Ráno se usmějte sami na sebe do zrcadla. Usmějte se na svého partnera/partnerku. Usmějte se na své děti. Usmějte se na kolegy v práci. Usmějte se na prodavačku v obchodě. A na kohokoliv dalšího :)  

Ne nadarmo se říká, s úsměvem jde všechno líp. A uvidíte, jak se s úsměvem na tváři budete cítit a jak na váš úsměv bude reagovat okolí.

ZLOZVYK 

KROK pro 1. týden:

Uvědomujte si jaké emoce ve vás vyvolávají každodenní situace. Například, jak se cítíte, když vám zazvoní budík a vy musíte vstávat? Jak se cítíte, když partner(ka) nechá hned ráno v kuchyni použité nádobí na stole? Jak se cítíte, když jedete autem do práce a vjeli jste do kolony? A tak dále. Začněte se pozvolna stávat svým vlastním pozorovatelem a vnímejte. 

   2. týden (11.-17. ledna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

PROKAZOVAT SI LASKAVOST / POZORNOST

Upřímně ruku na srdce. Komu dáváte přednost - partnerovi, dětem, rodičům, přátelům nebo sobě? Věnujete tolik laskavosti a pozornosti jako svým dětem, partnerovi i SOBĚ?

Zamyslete se nad tím. Uvědomte si to. Klidně na konkrétních příkladech. Já si to třeba uvědomila na tom, že když jdeme s mýma holkama nakupovat, dám přednost holkám. Raději koupím něco jim, než sobě. Já to přeci tolik nepotřebuju...

Jenže je potřeba prokazovat laskavost a pozornost i sobě. V maličkostech. Třeba si dopřejete vanu, i když by vám stačila sprcha. Nebo si koupíte dvoje boty, i když by vám stačili jedny. Dáte si šálek kávy a věnujete 10 minut jen nicnedělání a vychutnání si vašeho šálku (ano, bez telefonu, počítače, knihy, domácích prací atd).

Vneste do svého života laskavost vůči sobě a věnujte si pozornost. Tento týden začněte jednou věcí, kterou si prokážete laskavost. 10 minut pro sebe, vana, masáž, vzdělávací webinář,... Těch možností je mnoho. Vyberte si tu, která vás osloví.   

ZLOZVYK 

KROK pro 2. týden:

Jak jste na tom se svojí negativitou? Jak reagujete na každodenní běžné i neběžné situace? Pokračujte v mapování. Jste sami sobě pozorovatelem, nezapomínejte :) Vnímejte svoje chování, svoje reakce a pocity. A zapisujte si je. Tím psaním si to mnohem více zvědomíte.

   3. týden (18.-24. ledna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Myslet sám / sama na sebe

Každý měsíc si dopřejte něco pro sebe. Vaší představivosti se meze nekladou. Může to být masáž, kino, divadlo, posezení v kavárně, nějaký dárek pro sebe. Je to na vás. Dopřejte si to, co vám udělá radost.
 
Myslete také na to, jaký vztah máte sami k sobě. Tohle souvisí i s minulým týdnem. Buďte k sobě laskaví, nekritizuje se, nezlobte se na sebe...

Nastavte si den s úsměvem na rtech, prokázáním si laskavosti, že si oblečete své oblíbené oblečení a oceníte se, jak vám to sluší. Co myslíte, jak moc touhle drobností pro sebe uděláte?

ZLOZVYK 

KROK pro 3. týden:

Stále mapujte svůj přístup ke každodenním situacím. A zapisujte, nezapomínejte. Ne vždy je třeba být pozitivní, když to tak necítíme. Každopádně není žádoucí v negativitě setrvávat.

   4. týden (25.-31. ledna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

30 minut denně pro sebe

Každý den si dopřejte 30 minut pro sebe. Nastavte si čas, který vám vyhovuje. Pokud rádi brzy vstáváte, tak ráno. Pokud máte prostor přes den, tak přes den. Pokud vám vyhovuje večer, vyhraďte si svých 30 minut večer. 

Vždy myslete na to, že tyhle dobrozvyky vám musí vyhovovat. Být pro vás příjemnou změnou ve vašem životě.  

Každopádně žádný telefon, počítač, televize a podobně. Dejte si nohy na stůl a jen tak relaxujte. Nebo si vychutnejte svůj šálek kávy či čaje. Přečtěte si kousek knihy. Zacvičte si. Meditujte. 

Dopřávejte si to, co vám dělá radost.
 
Tento měsíc je hodně o vztahu sami k sobě. Buďte k sobě laskaví, nekritizuje se, nezlobte se na sebe...

ZLOZVYK 

KROK pro 4. týden:

Stále mapujte svůj přístup ke každodenním situacím. A zapisujte, nezapomínejte. Ne vždy je třeba být pozitivní, když to tak necítíme. Každopádně není žádoucí v negativitě setrvávat.

   ÚNOR 2021

Mantra pro měsíc únor: Obdivuji své tělo a ochráním jeho zdraví.

Mantru na měsíc únor si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 24. února v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve středu 24. února v 18 hodin na ZOOMu. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc únor

Výzva pro měsíc únor je - konzumace potravin, které neprospívají našemu tělu.

Nejsem expert na výživu, nicméně jsem si vědoma toho, že zdraví našeho těla máme ve svých rukou a jídlo je základ našeho zdraví.

Co převažuje ve vašem jídelníčku? Jsou to potraviny, které se dají vypěstovat? Ovoce, zelenina? Nebo jsou tam polotovary a zpracované potraviny? 

Jednou jsem slyšela krásnou větu: "Jím jedině to, co je možné vypěstovat." Až takový extremista nejsem, nicméně jistě je v tom hodně pravdy.

Zmapujte si to. Máte sešit, tak jakékoliv poznámky si zapisujte. Ne, pamatovat si to nebudete :) Denně nám proběhne cca 70 tisíc myšlenek hlavou - proto pište :)   

   5. týden (1.-7. února 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Každé ráno sklenice vlažné vody s citronem (celý nebo půlka)

Každé ráno nalačno si dejte sklenici vlažné vody s citronem. Je mnoho důvodů proč. Tenhle malý zvyk prospívá blahodárně na zdraví našeho těla. 

ZLOZVYK 

KROK pro 5. týden:

Proberte si svůj jídelníček a uvědomte si, co jíte. Jsou ve vašem jídelníčku polotovary? Cukry? Bílá mouka? 

Nejsem expert na výživu, nicméně jsem si vědoma toho, že zdraví našeho těla máme ve svých rukou a jídlo je základ našeho zdraví.

   6. týden (8.-14. února 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Pro nastartování metabolismu dodržuji interval 8/16 (případně 10/14 ženy)

Co to vlastně znamená? Den má 24 hodin. Během 8 (případně 10) hodin jíte a pak máte 16 (případně 14) hodin bez jídla. 

Každé jídlo je třeba pořádně strávit a pokud tělu nedopřejeme potřebný čas, tak se děje to, že tělo nestihne strávit předešlé jídlo. 

Když vnesete do svého života tento dobrozvyk, mega pomůžete vašemu tělu nastartovat váš metabolismus, který bude dokonale fungovat. 

ZLOZVYK 

KROK pro 6. týden:

Co běžně snídáte? A snídáte vůbec? Je tolik expertů, kteří tvrdí, že snídaně je základ dne. Také už se objevují experti, kteří říkají, že pokud nemám hlad, tak není třeba snídat. Najděte si svoji pravdu, odpověď hledejte v sobě.

A co oběd? Je to nějaká rychlovka z fast foodu? Nebo chodíte do restaurace? Vaříte si doma? A z jakých surovin? 

No a večeře...sdníte na co přijdete večer u televize? Nebo si dopřejete lehkou večeři, protože víte, že není dobré zatěžovat tělo těžkým jídlem před spaním?

Každý to máme nějak. Chci však tímto na vás apelovat, abyste si probrali, jak to máte a zamysleli se nad tím, zda stávající situace je pro vás a vaše tělo přínosná a nebo ne.

Nejsem expert na výživu, nicméně jsem si vědoma toho, že zdraví našeho těla máme ve svých rukou a jídlo je základ našeho zdraví.

   7. týden (15.-21. února 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Omezení cukru/kávy/pochutin a podobně

Každý máme nějakou tu neřest, co si budeme povídat :) Neděste se, nechci po vás, abyste se vzdali všeho, co máte rádi. 

Jen vás chci vyzvat, abyste omezili ve svém každodenním režimu věci jako je cukr, sladkosti, chipsy, kávu (pokud pijete několik šálků denně) a podobně. 

Zeptejte se sami sebe, proč svému tělu dávám tyhle pochutiny? Co mému tělu přináší? Jakou výživu mu dodají? Zjistíte, že vlastně žádnou. A tak se nabízí omezit tyhle naše neřesti, které vlastně stejně jen zakrývají potřebu v jiných oblastech.

ZLOZVYK 

KROK pro 7. týden:

Zapomeňte na kafe jako životabudič. Nebo další energy drinky. Raději si dejte vodu s citronem (viz dobrozvyk z prvního únorového týdne). Kávu si dejte kvalitní a třeba jen jeden šálek denně a dopřejte si tu pauzu - bez cigarety :) 

Nejsem expert na výživu, nicméně jsem si vědoma toho, že zdraví našeho těla máme ve svých rukou a jídlo je základ našeho zdraví.

   8. týden (22.-28. února 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Doplňky stravy

Doplňky stravy je velké téma a názory se velmi různí. Někdo tvrdí, že bez nich to v dnešní době nejde, někdo trvdí, že je nesmysl je brát.

Ať tak či tak, dle mého jsou to oba extrémy. V dnešní době je kvalita potravin tristní. I kdybychom vybírali jen bio, eko atd. potraviny (což ruku na srdce, děláme to opravdu vždy?), tak ani tady nemáme záruku takové kvality, aby naše tělo skutečně dostalo veškeré živiny, které potřebuje.

Dnes jsme spousty hodin denně on-line, ovlivňováni technologiemi, pohybu máme velmi málo, málo času trávíme venku na čerstvém vzduchu. A tak tedy logicky nemůže fungovat to, co fungovalo dřív, za časů našich babiček, které o nějacích doplňcích stravy neměly ani tušení.

Velmi se mnou zarezonovala myšlenka: Čím krmíte svoje auto? Jistě kvalitním benzínem a ani o tom nepřemýšlíte. Auto jste si koupili a záleží vám na něm. Zdraví jsme si kupovat nemuseli, dostali jsme ho. A co dáváme svému tělu? Odpovězte si každý za sebe...

ZLOZVYK 

KROK pro 8. týden:

Daří se vám z vašeho jídelníčku vyloučit polotovary? A také potraviny, které naše tělo nevyživují? Pozvolna ozdravujte svoje tělo, uvidíte, že se budete cítit lépe a vaše tělo vám "poděkuje". 

Nejsem expert na výživu, nicméně jsem si vědoma toho, že zdraví našeho těla máme ve svých rukou a jídlo je základ našeho zdraví.

TIP PRO TENTO MĚSÍC

Přišla mi do života společnost, která ozdravuje svět. Jsem mezi lidmi, kde je úžasná energie a každým dnem vidím fenomenální účinky těchto doplňků stravy.

Podívejte se na video a pokud i vy chcete ozdravit sebe a své blízké či podpořit vaši finanční situaci, neváhejte se mi ozvat na mail [email protected].

https://jsem.harmonelo.video/

   BŘEZEN 2021

Mantra pro měsíc březen: Svět přeje odvážným. Mám odvahu.

Mantru na měsíc březen si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 25. března 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve středu 25. března v 18 hodin na ZOOMu. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc březen

Výzva pro měsíc březen je - přestaňte si stěžovat

No, řekla bych, že tohle je výzva, jako fakt! Tak nějak máme tendence si pořád na něco stěžovat, co říkáte. Třeba v koloně, v řadě v obchodě, stěžování si na politiku, systém, pravidla, ... No je toho fakt dost, čemu jsme schopní a ochotní věnovat naši pozornost.

Uvědomte si však, že stěžování vašemu zdraví neprospívá. A také to, že čemu věnujete pozornost, tam to roste. 

   9. týden (1.-7. března 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Udělej něco, co jsi dosud neudělal/a, ale láká tě to

Dnes velmi populární rčení "výstup z komfortní zóny" :) Ano, dodejte si odvahu a udělejte něco, co vás už nějaký čas láká a zatím jste to neudělali. Bude to možná chtít překonat nějaký svůj strach. Zkrátka udělat ten krok, který jste dosud neudělali. Věřte mi, že ten pocit, až to dokážete, stojí za to.

ZLOZVYK 

KROK pro 9. týden:

Začněte maličkostmi. Zase se staňte sami sobě pozorovatelem a mapujte si okamžiky, kdy si stěžujete a na co si stěžujete.

   10. týden (8.-14. března 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Udělej něco, z čeho máš strach. 

Když překonáme svůj strach, ten výsledek fakt stojí za to! Strachy jsou jen myšlenky v naší hlavě. Tím je určitě nechci zlehčovat, máme je všichni. Jen bacha na to, aby strach neovládal nás. Je třeba, abychom strach ovládali my sami. Takže najdetě v sobě něco, z čeho máte strach. Nemusíte vybrat zrovna něco fakt šílenýho, z čeho máte noční můry (třeba strach ze tmy, ze smrti, z hadů,...). Nějaký menší strach. To musíte najít sami, protože co je pro jednoho malé, pro druhého velké. A vzhůru do toho!

ZLOZVYK 

KROK pro 10. týden:

Když se sejdete s přáteli (já vím, teď asi moc ne, každopádně můžete si zavolat, video hovor, spojit se přes sociální sítě, atd.), o čem se bavíte? Jak probíhá váš hovor? Co říkáte vy a co říká váš kamarád/ka? Vnímejte to. Jsou to negativní informace nebo pozitivní? Sklouzáváte do stěžování si na stávající světovou situaci, situaci doma, s partnerem/partnerkou, na práci atd? Nebo si povídáte o krásách života? Tak schválně, jak to máte? 

   11. týden (15.-21. března 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Odpusť někomu druhému (nebo i sám/sama sobě) 

Síla odpuštění je obrovská. Nicméně odpuštění pro nás není úplně jednoduchá záležitost. Mnohdy máme pocit, že druhému nemůžeme odpustit, protože nás zradil, podvedl, ublížil nám a tak dále. Nicméně ten pocit úlevy po odpuštění je nádherný. A uvědomte si, že tím, že někomu nemůžete či nechcete odpustit, ubližujete jen sami sobě (ač to zní jakkoliv neuvěřitelně). 

ZLOZVYK 

KROK pro 11. týden:

Stěžujete si na současná omezení? Stěžujete si na to, že nemůžete dělat to, na co jste byli zvyklí? Dostávají vás současná omezení ke stavu stěžování si? Stále si to mapujte, jak to máte. A zamyslete se už také nad tím, jaké emoce ve vás stěžování vyvolává a jak to můžete změnit. 

   12. týden (22.-28. března 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Vezmi zodpovědnost za sebe a svůj život

Jsme dospělí a tím pádem bychom měli být za sebe zodpovědní. Jenže divili byste se, jak často předáváme zodpovědnost do rukou druhým lidem. Necháváme druhé za nás rozhodovat. Necháváme sebou manipulovat. Spoléháme se na druhé. Čekáme, že druzí za náš vše vyřeší. A mohla bych pokračovat... 

Je načase vzít zodpovědnost do vlastních rukou! Být v souladu se sebou. Vzít si zpět svoji sílu. Věřit si. Tohle je hodně velké téma a trochu běh na dlouhou trať. Nicméně začněte si uvědomovat, jak to skutečně máte. Upřímně sami k sobě.  

ZLOZVYK 

KROK pro 12. týden:

Stížnosti na všechny a všechno, vás jen staví do role oběti a neochoty postavit se do svojí zodpovědnosti. Tento týden si zmapujte, jak souvisí zodpovědnost a stěžování si. 

   DUBEN 2021

Mantra pro měsíc duben: Každý den je začátkem něčeho nového.

Mantru na měsíc duben si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 28. dubna 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve středu 28. dubna v 18 hodin na ZOOMu. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc duben

Výzva pro měsíc duben je - vyřadit ze svého života jeden svůj ranní každodenní nešvar

Jak začínáte svůj den? Co je první, co vás napadne? Co musíte dnes zvládnout? Na co máte chuť? Je to káva? Cigareta? 

Pokud nezačínáte každé ráno s úsměvem na tváři, s vděčností za nový den a s myšlenkou toho, co krásného dnes zažijete, je třeba to změnit :) Pojďte do toho. Opět si vše hlavně uvědomte. Protože jedině uvědoměním je možné se rozhodnout ke změně.

   13. týden (29. března - 4. dubna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Poděkuj za každé nové ráno

Nový den není samozřejmost. Náš čas tu máme vyměřený a nikdy nevíte, kolik času zbývá vám. Ne, nechci strašit :) Jen chci, abyste si uvědomili, že jednou bude váš den ten poslední. Žijte tak, jako by každý den byl ten váš poslední. 

ZLOZVYK 

KROK pro 13. týden:

Už jste si vědomi, co chcete ze svého každodenního života vyřadit? Co pro vás není prospěšné? Co vás nečiní šťastnými? Vy můžete změnit cokoliv. Jen vy. A kdykoliv. Takže zrovna právě teď :)

   14. týden (5.-11. dubna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Dopřej si ranní procházku (běh, cvičení,...) zkrátka nějaký pohyb

Dopřejte vašemu tělu po ránu nějaký pohyb. Pokud nejste zvyklí, určitě zařaďte protažení těla, lehké cvičení nebo procházku. Kdo již pravidelně cvičíte, tak pokračujte v tom, co vám vyhovuje. Nebo přidejte ranní procházku.

 A mějte na paměti: Žijte tak, jako by každý den byl ten váš poslední = NAPLNO :) 

ZLOZVYK 

KROK pro 14. týden:

Minulý týden jste si vybrali, jakého ranního nešvaru se zbavíte. Jak se vám to daří? Není to jednoduché, co? Obzvlášť pokud tento zvyk trvá několik let nebo třeba téměř celý život? Vytrvejte! 

   15. týden (12.-18. dubna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Vděčnost

Buďte vděční! Za vše, co máte. Za každý nový den. Projevujte vděčnost kdykoliv a za všechno. Nic není samozřejmost.

ZLOZVYK 

KROK pro 15. týden:

U každého zlozvyku, kterého se chceme zbavit, platí jediné - vytrvejte! Jo, není to jednoduchý. Nicméně stojí to za to.

Nahraďte svůj ranní zlozvyk něčím novým. Třeba úsměvem na sebe v zrcadle. Pohlazením. Obejmutím. Poděkováním za nový den. Je toho tolik, co můžeme sami pro sebe každé ráno udělat, stačí si vybrat :)  

   16. týden (19.-25. dubna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Odříkání mantry

Co je to vlastně mantra?

Mantra pochází ze sanskrtu a jednoduše řečeno znamená nástroj či prostředek pro mysl.

Já jsem si pro vás připravila mantru, kterou si opakujte 3x každé ráno po probuzení. 

„Halím se do světla a lásky. Ať se vše bez světla a lásky odrazí od tvojí energie, kterou mi s laskavostí dáš na celou moji bytost.”

ZLOZVYK 

KROK pro 16. týden:

Věřím, že pomalu váš ranní zlozvyk nahrazujete novým příjemným dobrozvykem. Ode dneška vám k tomu pomůže i mantra, kterou jsem vám uvedla do dobrozvyku na tento týden. Věřím, že změna bude stát za to :)

    17. týden (26. dubna - 2. května 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Včera už je minulost

Každý den je začátkem něčeho nového - to je téma pro celý tento měsíc. Uvědomte si, že včera už je minulost. Nepřenášejte si nepohodu a negativní věci do dalších dní. 

Každý den je jako nová startovní čára. Jakoby žádná minulost neexistovala. A tak k němu přistupujte :) 

ZLOZVYK 

KROK pro 17. týden:

Pozvolna vstupují do vašeho života nové návyky. Nahrazují ty vaše stávající / minulé, naučené, převzaté. Jak se cítíte? Věřím, že pokud jste skutečně důslední, cítíte na sobě ten rozdíl.

   KVĚTEN 2021

Mantra pro měsíc květen: Dokážu soustředit svou pozornost.

Mantru na měsíc květen si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 27. května 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve čtvrtek 27. května v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc květen

Výzva pro měsíc květen je - přestaňte posuzovat

Mám pocit, že je tak trochu naším národním sportem posuzování a souzení druhých lidí. Co takhle posuzování nahradit respektem? 

   18. týden (3. - 9. května 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Věnuj pozornost tomu, co je pro tebe důležité

Opět a zase vás vyzvu, abyste si zmapovali, čemu věnujete pozornost. Co děláte ve svém volném čase? Využíváte tento čas pro sebe a pro to, co vás baví a naplňuje? Možná tento čas trávíte činnostmi, které váš život nijak neobohacují. Zamyslete se nad tím.

Vyplatí se náš čas věnovat věcem a činnostem, které jsou pro nás opravdu důležité, které nás v životě někam posouvají, které nás naplňují, obohacují,...

A také se zamyslete, s jakými lidmi trávíte svůj čas :)

ZLOZVYK 

KROK pro 18. týden:

Uvědomte si, kolikrát za den někoho soudíte. Co kdo má na sobě, jak se kdo tváří, co kdo říká, co kdo dělá, jaký má kdo názor a tak dále... Zaměřte pozornost spíše k sobě a ne k druhým a postupně vnášejte do života respekt.  

   19. týden (10. - 16. května 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Neprokrastinuj na sociálních sítích

Uvědomujete si, kolik času trávíte na sociálních sítích? Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn, TikTok, Pinterest ...zapomněla jsem na nějakou? :)

Tento týden si zmapujte, kolik času denně trávíte na sociálních sítích. Jaké pocity ve vás vyvolávají různé příspěvky, které zde vidíte? 

Sociální sítě jsou součástí dnešní doby. Nicméně je fajn tam trávit pouze vymezený čas. Nastavte si, kolik času tam chcete trávit a zapřemýšlejte, co vlastně sociální sítě přináší do vašeho života. 

ZLOZVYK 

KROK pro 19. týden:

Co říkáte na zlozvyk měsíce květen? Uvědomujete si, že druhé posuzujete? Posuzování a souzení druhých lidí je bohužel součástí života každého z nás. Věřte mi však, že jakmile pozornost zaměříte na sebe a ne na druhé, vnesete respekt vůči sobě samým, tak ho postupně začnete vnášet i vůči druhým lidem. A tím pádem souzení a posuzování bude na ústupu. 

Zase vám řeknu, vlastně se to tu stále opakuje, staňte se sami sobě pozorovatelem a když si to uvědomíte, je už jen krůček k rozhodnutí to změnit.

   20. týden (17. - 23. května 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Věnuj plnou pozornost jednomu projektu/větší změně aneb nezačínej několik projektů/větších změn zároveň

Tímto chci říct, že my lidé jsme někdy jako časované bomby (samozřejmě s nadsázkou). V tom smyslu, že máme období, kdy se nám nechce nic, a pak zase období, kdy bychom chtěli stihnout vše.

Vyplatí se věnovat naši plnou pozornost jedné věci/jednomu projektu/jedné změně v životě. Protože když se zároveň soustředíme na mnoho věcí, tak je naše pozornost roztříštěná do mnoha směrů. I naše energie potřebuje být v takovém flow, plynutí. A když někde moc tlačíme nebo přeskakujeme od jednoho k druhému, je to vše pak pro nás náročnější a komplikovanější. 

ZLOZVYK 

KROK pro 20. týden:

Jak se vám daří neposuzovat sebe ani ostatní? Ať už jde o vzhled, chování, jednání, vystupování,... Ne nadarmo se říká, začni u sebe. To je velká pravda. Zaměř se na sebe, jak sám/sama sebe hodnotíš. Co sám/sama sobě říkáš. Jak se sám/sama k sobě chováš. 

Mnohdy si neuvědomujeme, že jsme vůči sobě hodně kritičtí, naštvaní na sebe a podobně. Zaměřte se na to.

   21. týden (24. - 30. května 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Rámcově plánuj

Jsme lidé, kteří buď milují plánování a jejich život jede přesně podle jejich plánu nebo naopak plánování nám nic neříká. 

Já osobně patřím do druhé skupiny, nicméně i já jsem si cestou života uvědomila, že určitý plán má svůj smysl.

Takže plánovat ano nebo ne? Určitě se řiďte svou intuicí, každopádně tento týden bych vás ráda přiměla k zamyšlení, jak to máte s plánováním vy.

A dobrozvyk tohoto týdne je o tom, že má smysl plánovat rámcově. Měli bychom mít jasno v tom, kam ve svém životě směřujeme, co chceme dosáhnout a zda naše touhy a přání jsou v souladu s kroky, které ve svém každodenním životě děláme.

ZLOZVYK 

KROK pro 21. týden:

Pravděpodobně jste všichni aktivní na nějaké sociální síti. Všimáte si, jak veškeré dotazy a diskuze vedou většinu lidí k posuzování tazatele a dalších komentujících? A není tomu tak jen na sociálních sítích, je tomu v našich každodenních životech. A je to přinejmenším velmi smutné.

Ostatní národy se daleko více zaměřují na sebe, své životy a ne životy druhých. 

Věřím, že jste již během tohoto měsíce měli dostatek času zjistit, jak jste na tom vy a jak se v tom cítíte. Když soudíte druhé a když druzí soudí vás. 

Víte: "Nikdo nežije váš život a vy nežijete životy druhých." aneb "Nikdy jsi nechodil v botách druhého člověka."

Mějte to na paměti a vyměňte souzení a posuzování za respekt a laskavost. Tímto uděláte nesmírně vzácný krok pro svůj život i pro celé lidstvo. 

   ČERVEN 2021

Mantra pro měsíc červen: Opakování je matka moudrosti :)

SETKÁNÍ - 28. června 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání v pondělí 28. června v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc červen

Zmínila jsem to na vysílání na konci května, že měsíc červen pojmeme jako takové zpomalení a ukotvení. 

Výzva pro měsíc leden je - zbavit se negativity z vašeho života

Výzva pro měsíc únor je - konzumace potravin, které neprospívají našemu tělu

Výzva pro měsíc březen je - přestaňte si stěžovat

Výzva pro měsíc duben je - vyřadit ze svého života jeden svůj ranní každodenní nešvar

Výzva pro měsíc květen je - přestaňte posuzovat

Projděte si všechny uvedené zlozvyky a popravdě a s upřímností sami k sobě si řekněte, jak jste na tom. Na čem je třeba více zapracovat. 

   22. týden (31. května - 6. června 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Zmínila jsem to na vysílání na konci května, že měsíc červen pojmeme jako takové zpomalení a ukotvení. 

Projděte si všechny dobrozvyky od ledna do května, které jsem v tomto programu zmínila. S upřímností sami k sobě si řekněte, jak jste na tom. Na čem je třeba více zapracovat. 

A ty dobrozvyky, které se vám podařily vnést do vašeho života, jaký z toho máte pocit? :)

   23. týden (7.-13. června 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Pokračujeme ve zpomalení a ukotvení všeho, co jsme dosud prošli. 

Projděte si všechny dobrozvyky od ledna do května, které jsem v tomto programu zmínila. S upřímností sami k sobě si řekněte, jak jste na tom. Na čem je třeba více zapracovat. 

A ty dobrozvyky, které se vám podařily vnést do vašeho života, jaký z toho máte pocit? :)

Stejně tak zlozvyky. Projděte si je a upřímně sami k sobě si řekněte, jak se vám dařilo a nadále daří vytěsnit z vašeho života to, co vám již neslouží.

   24. týden (14.-20. června 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Pokračujeme ve zpomalení a ukotvení všeho, co jsme dosud prošli. 

Projděte si všechny dobrozvyky od ledna do května, které jsem v tomto programu zmínila. S upřímností sami k sobě si řekněte, jak jste na tom. Na čem je třeba více zapracovat. 

A ty dobrozvyky, které se vám podařily vnést do vašeho života, jaký z toho máte pocit? :)

Stejně tak zlozvyky. Projděte si je a upřímně sami k sobě si řekněte, jak se vám dařilo a nadále daří vytěsnit z vašeho života to, co vám již neslouží.

A klidně mi napište na [email protected], jak se vám v oblasti dobrozvyků a zlozvyků daří. 

   25. týden (21.-27. června 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Pokračujeme ve zpomalení a ukotvení všeho, co jsme dosud prošli. 

Projděte si všechny dobrozvyky od ledna do května, které jsem v tomto programu zmínila. S upřímností sami k sobě si řekněte, jak jste na tom. Na čem je třeba více zapracovat. 

A ty dobrozvyky, které se vám podařily vnést do vašeho života, jaký z toho máte pocit? :)

Stejně tak zlozvyky. Projděte si je a upřímně sami k sobě si řekněte, jak se vám dařilo a nadále daří vytěsnit z vašeho života to, co vám již neslouží.

A klidně mi napište na [email protected], jak se vám v oblasti dobrozvyků a zlozvyků daří. 

V pondělí 28. června v 18 hodin se můžete ke mně živě připojit do vysílání. Link najdete na této stránce o kousek výš (u měsíce červen) a také vám přijde na váš e-mail.

   26. týden (28. června - 4. července 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Ještě poslední týden věnujeme zpomalení a ukotvení všeho, co jsme dosud prošli. 

Jaké pocity máte sami ze sebe? Když jste vstoupili do tohoto programu, měli jste nějaká očekávání? Plní se vaše přání, předsevzetí? Je důležité se zastavit a uvědomit si své pocity. 

Připomínám, že v pondělí 28. června v 18 hodin se můžete ke mně živě připojit do vysílání. Link najdete na této stránce o kousek výš (u měsíce červen) a také vám přijde na váš e-mail.

   ČERVENEC 2021

Mantra pro měsíc červenec: Žiju a konám ve znamení lásky.

Mantru na měsíc červenec si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 29. července 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve čtvrtek 29. července v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc červenec

Výzva pro měsíc červenec je - tento měsíc to nechám na vás :) 

Čeho byste se rádi zbavili? Co už vám ve vašem životě nevyhovuje, neslouží? Zvolte si, co chcete vypustit ze svého života.

   27. týden (5. - 11. července 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Projevuj lásku sám/sama sobě

Sebeláska je velké téma. V dnešní době už ne tak neznámé. Přesto mnoho lidí sebelásku zaměňuje se sobectvím. Chci vám říct, že sebeláska je na místě, protože milovat sám sebe je naprosto přirozené. 

Mám pro vás jedinečnou radu: ZAMILUJ SE SÁM/SAMA DO SEBE :)

A to fakt. Projevujte si lásku. Usmívejte se na sebe. Dělejte si radost. Přijměte se takoví, jací jste. MILUJTE SE!

   28. týden (12. - 18. července 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Projevuj lásku svým blízkým

Milovat druhé je odvozeno od sebelásky. Mnohdy si myslíme, že můžeme milovat druhé, přesto, že sami sebe nemilujeme. To ale není opravdová láska. Možná jsem vás teď trochu ranila. Každopádně dokud nebudete milovat sami sebe, nedokážete milovat druhého člověka. Ne naplno, se vším všudy, s laskavostí a pochopením.

A lásku svým blízkým projevujte. Byli jsme vychováváni v tom, moc neprojevovat svoje emoce a city. Naučte se to, vyplatí se vám to. 

   29. týden (19. - 25. července 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Projevuj lásku ke všem bytostem - lidem i zvířatům

Projevit lásku můžete úsměvem, příjemným slovem, povzbuzením, pohlazením. Můžete druhé podpořit. Podat jim pomocnou ruku. 

Na místě je vstřícnost a laskavost.

V dnešní době je bohužel spousta nenávisti a agrese. Uvidíte sami, jak dokážete měnit atmosféru "jen" výše uvedeným.

   30. týden (26. července - 1. srpna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Projevuj lásku k Bohu, Vesmíru, Zdroji,...

Každý v něco věříme. Ať už je to víra v Boha nebo v něco jiného "mezi nebem a zemí". Někdo to nazývá Vesmírem, jiný Zdrojem, někdo Stvořitelem, jiný Vyšší inteligencí. Pojmenování není to podstatné.

Každopádně to "něco" tady je. Kdo nevěří, v pořádku, nicméně to nemění nic na tom, že to "něco" existuje. 

Tahle síla je tu pro nás pro všechny. Pro všechny, i ty, kteří nevěří.

Projevujte lásku k této neviditelné síle a využijte ji pro sebe a svůj život. Je tu pro vás. Je tu pro každého. Je připravena vás podpořit na vaší životní cestě. Každopádně je třeba navázat spojení a komunikaci. 

Tohle je na dlouhý příběh. Toť pouze ve stručnosti. 

   SRPEN 2021

Mantra pro měsíc srpen: Pravidelnými malými krůčky k úspěchu.

Mantru na měsíc srpen si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 26. srpna 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve čtvrtek 26. srpna v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc srpen

Výzva pro měsíc srpen je - nelpět na svých přesvědčeních

Lpíme na mnoha věcech. Lpíme na svých přesvědčeních, která ve své podstatě vlastně vůbec nemusí být naše :) 

Výzva tohoto měsíce je nelpět na svých přesvědčeních. Něco, co platilo třeba před 20 lety, nemusí platit i dnes. Pokud lpíme na svých přesvědčeních, zavíráme si pomyslné dveře k novým možnostem. 

   31. týden (1.-8. srpna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Každý den jeden malý krok

Pokud míříme ke svým cílům, je fajn osvojit si návyk pravidelnosti. Není třeba velkých kroků, stačí malinké krůčky, za to pravidelně každý den.

Řekněte si svůj cíl a co je třeba z vaší strany udělat, abyste šli krůček za krůčkem ke svému cílu. 

Například: Chcete napsat knihu, tak každý den napíšete jednu stránku. Chcete prodat svůj nově vytvořený kurz, každý den oslovíte třeba 5 potenciálních klientů. Chcete jet na dovolenou, tak každý den uděláte krůček k tomu, aby se dovolená stala realitou (vybíráte v cestovních kancelářích, zajišťujete finance,...). A tak dále... 

ZLOZVYK 

KROK pro 31. týden:

Nelpět na svých přesvědčeních, která nám mnohdy už neslouží. Snadno se to řekne, není však tak jednoduché se jich zbavit. Vím moc dobře o čem mluvím. Přesto, je dobré si uvědomit, že naše převědčení nám mnohdy neslouží. Zároveň díky nim nejsme přístupní jakýmkoliv novým věcem, příležitostem, možnostem,...

Zmapujte si svoje přesvědčení. Poznáte to tak, že máte potřebu například v konverzaci s někým na dané téma, prosazovat své názory a být o nich přesvědčeni, že jsou ty jediné správné. 

Mnohdy trváme na něčem, o čem už i sami vnitřně cítíme, že to pro nás už není pravda, jenže naše EGO nám brání ta přesvědčení pustit.

   32. týden (9.-15. srpna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

5-10% z měsíčního příjmu dát bokem

Finanční gramotnost je něco, co nás ve škole neučili, přitom s penězmi hospodaříme všichni dnes a denně. Tak mám pro vás tento tip. Nastavte si pravidelnost v odkládání "pár korun". 

Kde a jakým způsobem si budete peníze odkládat, je na vás. Jde tady o pravidelnost a návyk :) Znáte to, korunka ke korunce a ono se to poskládá :)

ZLOZVYK 

KROK pro 32. týden:

Pokračujte v tématu měsíce srpna - nelpět na svých přesvědčeních. Neslouží vám.  

   33. týden (16.-22. srpna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Na prvním místě jsem já (ne já, ale vy :))

Pokud jste si to ještě během tohoto programu neuvědomili, nyní vám to řeknu: Vy jste na prvním místě. Jakýkoliv úspěch ve vašem životě se odvíjí od vás. Od toho, jak máte nastavený vztah sám/sama k sobě. 

Jakou drobnost můžete udělat sami pro sebe každý den? Usmát se na sebe? Pohladit se? Říct si "mám tě rád"? Zacvičit si? Meditovat? Najděte si to pravé pro vás a dělejte to každý jeden den. 

ZLOZVYK 

KROK pro 33. týden:

Nejhorší, co se vám může stát je, že přesvědčíte sami sebe, že jen vy máte pravdu a vše, co znáte, myslíte si, je pravda a to nejlepší. Omyl. Tohle jsou naše přesvědčení, která ještě ke všemu mnohdy nejsou naše. 

Všímáte si svých přesvědčení? Vnímáte svoje konverzace s druhými lidmi? Spíše muvíte nebo nasloucháte? 

Nejvíce uděláte sami pro sebe, když si uvědomíte, jak to máte a v téhle fázi můžete přejít ke změně.

   34. týden (23.-29. srpna 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Každodenní péče o sebe sama

Navazujeme na minulý týden.Vztah sám/sama k sobě. A nyní je na řadě péče. O svoje tělo, o svoji duši.

Hýčkejte svoje tělo. Naše těla milují dotek. Dopřávejte si pravidelně třeba masáž. Při sprše si uvědomujte každou kapku, která stéká po vašem těle. Dotýkejte se svého těla, dopřávejte mu vaši pozornost.

Hýčkejte svoji duši. Pravidelným odpočinkem. Procházkou v přírodě. Relaxací. Tichem. 

ZLOZVYK 

KROK pro 34. týden:

Nelpět na svých přesvědčeních. Jak se vám to daří? Už jistě víte, že se vyplatí stát se sám/sama sobě pozorovatelem. V tu chvíli totiž nejvíce zjistíte, jak na tom jste.  

   ZÁŘÍ 2021

Mantra pro měsíc září: Život je nádherný! Miluji život!

Mantru na měsíc září si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 28. září 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání v úterý 28. září v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc září

Výzva pro měsíc září je - nelpět na minulosti

Mnohdy žijeme místo přítomností naší minulostí. Žijeme ve vzpomínkách. Obzvlášť ve chvílích, kdy nám není zrovna hej, tak se upínáme k minulosti.

Uvědomte si však, že minulost již skončila. Stále se k ní vracet nebo setrvávat v ní, nám neslouží a omezuje náš současný život.

Náš život se děje TEĎ. Ne včera. Ne před 5 lety. Ne v našem dětství. Děje se právě teď.

   35. týden (30. srpna - 5. září 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Věnuj pozornost svému dechu

Dech je nám zcela přirozený. Bez dechu není život. Svůj dech si však většinou neuvědomujeme, právě proto, že je naprosto přirozenou součástí nás a našeho těla. 

Nyní se zaměříme na svůj dech vědomě. Ideálně každý den se na chvíli zastavte a uvědomte si svůj dech. Zhluboka se nadechněte a zhluboka vydechněte. A to několikrát po sobě. Mějte přitom zavřené oči a soustřeďte se jen na svůj dech. Jako by v tu chvíli nic jiného neexistovalo.  

ZLOZVYK 

KROK pro 35. týden:

Nelpět na minulosti. Odpojte se od své minulosti. Je sice součást vašeho života, nicméně nesetrvávejte v ní. Žijte teď a soustřeďte se na to, co se děje nyní a jak si tvoříte svou vlastní budoucnost. Ano, každý z nás je tvůrce svého života.

Už to znáte. Zase se staňte sami sobě pozorovatelem a zmapujte si, kde se toulají vaše myšlenky. Soustředí se na to, co se děje a odehrává nyní nebo co bylo?

   36. týden (6.-12. září 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Ranní rituál

Vneste do svého života svůj ranní rituál. Co to vlastně je? 

Pro každého to bude něco jiného, protože každému z nás vyhovuje něco jiného.

Mrkněte do měsíce dubna. Tam jsme si už nastavili činnosti, které je dobré vnést do svého každodenního života :)

Každopádně vám doporučuji tohle:

poděkovat za každé nové ráno, naladit se do příjemných pocitů, odříkat si mantru (připomínám ji níže), vstávat s úsměvem a prvních pár minut věnovat činnosti, která vás těší - protáhnout se, zacvičit si, zazpívat si, zatančit si, jít na procházku. Zkrátka ne vzít hned do ruky telefon nebo jít s cigárkem na balkón.

Mantra:

„Halím se do světla a lásky. Ať se vše bez světla a lásky odrazí od tvojí energie, kterou mi s laskavostí dáš na celou moji bytost.”

ZLOZVYK 

KROK pro 36. týden:

Nelpět na minulosti.

Mnohdy si promítáme naši minulost do současného života. Něco z minulosti nás drží. Je dobré se na to podívat a svoji minulost přijmout. Ne vždy si s tím poradíme sami. Mnohdy je třeba vyhledat nějakého terapeuta či projít nějakými metodami.

Nezpracovaná minulost nás bohužel často drží v nespokojenosti, podrážděnosti, ve finančních potížích, atd.  

   37. týden (13.-19. září 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Večerní rituál

Vneste do svého života svůj večerní rituál. Minulý týden jsme si řekli o ranním rituálu, teď se zaměříme na večerní. 

Mrkněte do měsíce dubna. Tam jsme si už nastavili činnosti, které je dobré vnést do svého každodenního života :)

Každopádně vám doporučuji tohle:

nějakou dobu cca 30-60 minut si dejte pauzu od sociálních sítí, telefonu, počítače a připravte svoje tělo i myšlenky na spaní. Jak si lehnete do postele, poděkujte za vše, co se vám ten den odehrálo, vyjádřete vděčnost, a podobně. 

ZLOZVYK 

KROK pro 37. týden:

Nelpět na minulosti.

Popřemýšlejte, co z minulosti vám přetrvává ve vašem současném životě. Mohou to být spousty věcí, které máte různě doma. Věci od tchýně, bývalých partnerů, věci, které už nepoužíváte a podobně. Přejděte si to a vše takové vyhoďte. 

   38. týden (20.-26. září 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Miluji život!

Život je dar. Přistupujte tak k němu. Každý z nás tady máme svoji cestu, svůj úkol. V průběhu života nám přichází vzlety i pády. To vše k životu patří. Milujte však svůj život se vším všudy. Ve chvílích, kdy jste pomyslně dole, najděte svůj smysl života, svoje proč, svůj hnací motor. Překážky berte jako výzvy a překonávejte je. Dokážete víc, než si myslíte.

Během každého dne si uvědomte svůj život. To, že jste tady. Že můžete například chodit. Že máte střechu nad hlavou. Že máte co jíst. A tak dále... Buďte vděční. Milujte svůj život! 

ZLOZVYK 

KROK pro 38. týden:

Nelpět na minulosti.

Jak se vám to daří? Minulost prostě s sebou táhneme, ať chceme nebo ne. Není třeba dělat, že minulost neexistuje, o tom to není. Máme spousty hezkých vzpomínek. Občas je fajn zavzpomínat, kouknout na fotky, připomenout si krásné okamžiky našeho života. To vše je zcela v pořádku. 

Zaměřte se však na to, zda vaše přítomnost je pro vás "lepší", než minulost. Pokud tomu tak není, stále se vracíte do minulosti a toužíte čas vrátit zpátky a podobně. Na tohle pozor. To nás pak svádí být stále někde v minulosti a neposouvat se v životě dál.

 

   39. týden (27. září - 3. října 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Strach nemá v mém životě místo

Všichni máme nějaký strach. Strach z něčeho. Bohužel se mnohdy svými strachy necháme ovládat. 

Strach je do jisté míry přirozený. Například, že nevejdu do silnice, kde jezdí auta bez rozhlédnutí.

Jenže my lidé se bohužel necháváme ovládat dalšími strachy, a to strach ze smrti, z veřejného vystoupení, z myší/hadů,..., a nejhorší je strach "co by kdyby". 

Veškeré strachy jsou vykonstruované naší myslí.

Zbavit se svých strachů není otázka týdne v rámci našeho dobrozvyku. Jen bych ráda poukázala na to, abychom si probrali své strachy, klidně si je sepište a popřemýšlejte, zda jsou vám skutečně ku prospěchu. 

ZLOZVYK 

KROK pro 39. týden:

Nelpět na minulosti.

Tento měsíc jste se zamysleli nad tím, jak minulost ovládá váš současný život.Jste připravení minulost opustit a netáhnout ji stále svým životem?

   ŘÍJEN 2021

Mantra pro měsíc říjen: Jsem zdravá a nadále také zůstanu

Mantru na měsíc říjen si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 27. října 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve středu 27. října v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc říjen

Výzva pro měsíc říjen je - nasazování masek

Mnohdy si ve svém životě nasazujeme pomyslnou masku. To proto, že přesvědčíme sami sebe, že nás chrání. Abyste rozuměli, nastavíme třeba masku nedotknutelnosti, přesto, že jsme uvnitř zranění. A tak dále. 

Jste si vědomi svých masek? Věřte, máme je všichni. Skvělé knihy na tohle téma najdete od Lise Bourbeaux. 

Opět se staňte sami sobě pozorovatelem a naučte se být sami k sobě upřímní. Masky nasazujeme zejména před okolím, jenže mnohdy i sami před sebou a pak je velmi těžké najít cestu k sobě.

   40. týden (4.-10. října 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Jídelníček

Na naše zdraví má bezpochyby vliv náš jídelníček. Vše, co jíme a kdy jíme a s jakým nastavením jíme. Z tohoto vyplývá, že jídlo je důležité, nicméně není nejdůležitější. Nejdůležitější je něco, co zmíním v dalším týdnu. Kdo pozorně procházíte tento program, jistě už znáte téma příštho týdne.

ZLOZVYK 

KROK pro 40. týden:

Nasazování masek.

Tohle téma je obrovské. Každý z nás někdy měl či stále má nasazenou pomyslnou masku. Proč to děláme, to už jsem zmínila v úvodu. Opět pozorujte a ptejte se sami sebe, zda vaše chování, jednání skutečně odráží vás, vaše nitro, zda jsou vaše pocity v souladu atd.

   41. týden (11.-17. října 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Nastavení mysli

Na naše zdraví má bezpochyby vliv naše mysl. To jaké máme myšlenky. K čemu se obracíme - pozitivním směrem nebo negativním. K dostatku nebo nedostatku. K minulosti nebo přítomnosti. A tak dále. Denně nám hlavou proběhne (dle výzkumů) 60-70 tisíc myšlenek. Což si jistě dokážete představit, jaký vliv to má na náš život.

Sledujte tok svých myšlenek. Opět dokonale funguje, když se stanete sami sobě pozorovatelem. 

Přesměrujte své myšlenky pozitivním směrem. Není to o tom přesvědčovat se o něčem za každou cenu pozitivním. Samozřejmě sledujte i svoje emoce a pracujte s nimi.

Opět připomínám, že nemusíte na vše být sami. Protože dávám ruku do ohně, když se naplno pustíte do zkoumání vašeho života, stanete se pozorovatelem sám sebe, začnete odhalovat mnohá zákoutí, pomyslné bubáky ve skříni atd. A s tím je třeba pracovat. 

ZLOZVYK 

KROK pro 41. týden:

Nasazování masek.

Všichni do jednoho hrajeme každý den divadlo. Jsme herci v divadle zvaném život. Vybíráme si role, které budeme hrát. Zní vám to divně? Jasně, je to řečeno trochu s nadsázkou, nicméně je to tak. Sledujte svoje role. Kdy a kde se přesouváte do určitých rolí. Zase a znova - pozorujte sami sebe a tím získáte uvědomění, se kterými můžete nadále pracovat.

   42. týden (18.-24. října 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Pitný režim

Naše tělo tvoří 60-70% vody. Proto je důležité do našeho těla pravidelně dodávat vodu. Nicméně opravdu mám na mysli vodu - ne čaj, ne kávu, ne džusy atd - prostě VODU.

Našemu tělu neprospívá, když vypijete naráz hodně vody nebo naopak necháte tělo "trápit" žízní. Proto si nastavte pitný režim. Třeba skleničku co hodinu. Nicméně si to nastavte tak, aby vám to bylo příjemné a aby se to stalo vaším automatickým příjemným zvykem.

ZLOZVYK 

KROK pro 42. týden:

Nasazování masek.

Jak vám jde pozorování hraní vašeho divadla? Samozřejmě s nadsázkou řečeno. Nicméně už v důsledku dvou předchozích týdnů jistě víte, o co jde. Tak pokračujte :)

   43. týden (25.-31. října 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

Příroda

Vnímejte přírodu všemi svými smysly. Příroda je tu pro nás. Využívejte ji. Procházejte se v lese, běhejte po louce, cokoliv, co hrdlo ráčí. 

Příroda nás obklopuje ze všech stran. Čerpejte z její síly. Je ideální pro naše zdraví. A je zdarma.

Mnohdy hledáme všemožné doplňky stravy, abychom si dodali vše, co potřebujeme. A také mnohdy zapomínáme, že příroda nám vše dává...

ZLOZVYK 

KROK pro 43. týden:

Nasazování masek.

Jistě už víte, že nasazování masek je vskutku velké téma a velký zlozvyk. Pod maskou schováváme sami sebe. Mnohdy nejsme sami sebou a za své jsme přijali právě ty masky. Je to velká škoda. Opravdu se na to zaměřte, děláte to pro sebe :)

   LISTOPAD 2021

Mantra pro měsíc listopad: JÁ JSEM jedinečná a dokonalá bytost.

Mantru na měsíc listopad si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 25. listopadu 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve čtvrtek 25. listopadu v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc listopad

Výzva pro měsíc listopad je - zbavit se svého starého já

Pokud chcete v životě něco změnit nebo pokud chcete dosáhnout něčeho, čeho jste ještě nedosáhli a nedaří se vám to, je třeba zbavit se svého starého já.

Co to znamená. Je třeba zbavit se starých návyků - což děláme i v rámci tohoto programu :) Je třeba zbavit se emocí, které vás drží ve vaší minulosti a tudíž vás nepouští k tomu, abyste si tvořili jinou budoucnost.  

   44. týden (1.-7. listopadu 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM

Uvědomujte si sami sebe. Každou chvilku, každý den. Přijměte se takoví, jací jste. I když se vám na vás něco nelíbí, přijměte to. 

Celý váš život je o vás. To, jaký máte život se odráží od vztahu sám k sobě. Samozřejmě se na tom všem podílí vaše rodová linie, vaše výchova, vaše minulé životy,... Nicméně uvědomte si, že jste právě tady a teď. A jen na vás záleží, jak naložíte se svým životem. 

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 44. týden:

Zbavit se svého starého já.

Už jsem to zmínila v začátku k měsíci listopad. Pokud se vám v životě něco nedaří a nevíte co s tím, jste stále drženi v pasti svojí minulosti. 

Je potřeba postavit se sami sobě - svým zvykům, emocím. Jedině tak je možné naplno vnímat své TADY a TEĎ a tvořit ji jinou budoucnost. Tím se začnete zbavovat starého já a tvořit si nové já.  

   45. týden (8.-14. listopadu 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM

Vždy si uvědomujte sami sebe. Žijete váš život. Na vás záleží. Vy jste jedineční. Vy jste dokonalí takoví, jací jste.

Mluvte o sobě. Začínejte větu JÁ JSEM. Je to takové magické slovní spojení, jako taková kouzelná hůlka. 

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 45. týden:

Zbavit se svého starého já.

Jak si vedete se zlozvykem tohoto měsíce? Je to velká vázva, nemusíme si nic nalhávat. Nicméně fakt to za to stojí.

Takže: Je potřeba postavit se sami sobě - svým zvykům, emocím. Jedině tak je možné naplno vnímat své TADY a TEĎ a tvořit si jinou budoucnost. Tím se začnete zbavovat starého já a tvořit si nové já.  

   46. týden (15.-21. listopadu 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM

Vždy si uvědomujte sami sebe. Žijete váš život. Na vás záleží. Vy jste jedineční. Vy jste dokonalí takoví, jací jste.

Dělejte si radost. Kupte si něco, co vám udělá radost. Každý den se věnujte něčemu, co vám přináší radost - tančte, malujte, zpívejte si, zacvičte si, meditujte, ...  

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 46. týden:

Zbavit se svého starého já.

Jak si vedete se zlozvykem tohoto měsíce? Jsem si vědoma, že tohle skutečně není jednoduché. Nicméně opět vám řeknu: pozorujte se. Staňte se pozorovatelem sami sebe.

Takže: Je potřeba postavit se sami sobě - svým zvykům, emocím. Jedině tak je možné naplno vnímat své TADY a TEĎ a tvořit ji jinou budoucnost. Tím se začnete zbavovat starého já a tvořit si nové já.  

   47. týden (22.-28. listopadu 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM

Vždy si uvědomujte sami sebe. Žijete váš život. Na vás záleží. Vy jste jedineční. Vy jste dokonalí takoví, jací jste.

JÁ JSEM :) Věnovat pozornost sobě, svým potřebám, dopřávat si radost. Projevovat si pozornost a zájem sami o sebe.

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 47. týden:

Zbavit se svého starého já.

Jak si vedete se zlozvykem tohoto měsíce? Jsem si vědoma, že tohle skutečně není jednoduché. Nicméně opět vám řeknu: pozorujte se. Staňte se pozorovatelem sami sebe.

Takže: Je potřeba postavit se sami sobě - svým zvykům, emocím. Jedině tak je možné naplno vnímat své TADY a TEĎ a tvořit ji jinou budoucnost. Tím se začnete zbavovat starého já a tvořit si nové já.  

   PROSINEC 2021

Mantra pro měsíc prosinec: Děkuji nekonečné vesmírné hojnosti za všechny dary, které mi život přináší.

Mantru na měsíc prosinec si napište do diáře nebo někam, kam se každý den díváte a opakujte si ji každé ráno.  

SETKÁNÍ - 29. prosince 2021 v 18 hodin

Vše probereme na společném setkání ve středu 29. prosince v 18 hodin. Pokud nestíháte se připojit živě, tady najdete záznam. Pokud víte, že nemůžete přijít a máte nějaké otázky, napište mi je na mail: [email protected]. Na vysílání se k nim vyjádřím.

   ZLOZVYK pro měsíc prosinec

Výzva pro měsíc prosinec je - zbavit se něčeho, co není pro vás prospěšné

Na závěr roku to nechám na vás. Jistě vám během tohoto programu přišlo na mysl, co byste ve svém životě chtěli změnit. Do toho. Změnu můžete udělat pouze vy sami. 

   48. týden (29. listopadu - 5. prosince 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM - ZDRAVÁ/Ý

JÁ JSEM. Je to jako zaříkávadlo. Už v listopadu jsme věnovali pozornost Já jsem. Budeme pokračovat a tím také završíme rok 2021 a náš program PF 2021.

Jsem zdravá. Jsem zdravý. Zdraví je něco, po čem toužíme všichni. Všichni jsme dostali do vínku dar zdraví. Jak s ním nakládáme v našich životech, je jenom na nás. Dnes jsou téměř věděcky vyloučeny dědičné nemoci. Co si však neseme a přenášíme z generace na generaci, je životní styl. A ten ovlivňuje mimo jiné i naše zdraví.

Zaměřte pozornost na svoje zdraví. Ne nemoci, zdraví :) Jsem zdravá. Jsem zdravý. Tuhle větu si opakujte. A zároveň prociťte ve svém těle.  

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 48. týden:

Je to na vás. Během celého roku, co společně procházíme tímto programem, jste si jistě vědomi něčeho, co vám už ve vašem živote neslouží, není pro vás přínosné. Vzhůru do toho. Změnu můžete udělat pouze vy sami :)

   49. týden (6.-12. prosince 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM - BOHATÁ/Ý

JÁ JSEM. Je to jako zaříkávadlo. Už v listopadu jsme věnovali pozornost Já jsem. Budeme pokračovat a tím také završíme rok 2021 a náš program PF 2021.

Jsem bohatá. Jsem bohatý. A nejde jen o peníze a majetek. Jde zejména o vnitřní bohatství, které máme každý v sobě. Uvědomte si, že na světě je dostatek. Dostatek všeho a pro všechny. 

Zaměřte pozornost na svoje bohatství, vnitřní i to vnější (tzn peníze, majetek) a váš postoj k němu. Jsem bohatá. Jsem bohatý. Tuhle větu si opakujte. A zároveň prociťte ve svém těle.  

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 49. týden:

Je to na vás. Během celého roku, co společně procházíme tímto programem, jste si jistě vědomi něčeho, co vám už ve vašem živote neslouží, není pro vás přínosné. Vzhůru do toho. Změnu můžete udělat pouze vy sami :)

   50. týden (13.-19. prosince 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM - ŠŤASTNÁ/Ý A SPOKOJENÁ/Ý

JÁ JSEM. Je to jako zaříkávadlo. Už v listopadu jsme věnovali pozornost Já jsem. Budeme pokračovat a tím také završíme rok 2021 a náš program PF 2021.

Jsem šťatná, šťastný. Jsem spokojená, spokojený. Pokud se takhle cítíme, dodáme si klid, pohodu. Užíváme život naplno. A i když přijdou nějaké překážky, zvládneme je ve větším klidu a ve větší lehkosti. 

Zaměřte pozornost na svůj život. Jak moc se ve svém životě cítíte šťastní a spokojení? 

Jsem šťastná/šťastný. Jsem spokojená/spokojený. Tuhle větu si opakujte. A zároveň prociťte ve svém těle.  

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 50. týden:

Je to na vás. Během celého roku, co společně procházíme tímto programem, jste si jistě vědomi něčeho, co vám už ve vašem živote neslouží, není pro vás přínosné. Vzhůru do toho. Změnu můžete udělat pouze vy sami :) P.S.: každá změna se počítá a stojí za to :)

   51. týden (20.-26. prosince 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

JÁ JSEM V HARMONII/ROVNOVÁZE

JÁ JSEM. Je to jako zaříkávadlo. Už v listopadu jsme věnovali pozornost Já jsem. Budeme pokračovat a tím také završíme rok 2021 a náš program PF 2021.

Být v harmonii a rovnováze je ideální stav našeho bytí. Je to soulad našeho těla, naší mysli a našeho ducha.

Existuje mnoho technik, jak se udržovat v harmonii. Dám vám tip na jednu z nich. Je to náš dech. Ten máte vždy s sebou :) Takže kdykoliv, když pocítíte nerovnováhu, negativní pocity, nepohodu a tak podobně, zastavte se a zaměřte pozornost na svůj dech. Jen nádech a výdech. Neexistuje nic jiného. Náš dech dokáže ihned naše výkyvy navrátit do rovnováhy.   

Žijte na maximum každou vteřinu svého života!

ZLOZVYK 

KROK pro 51. týden:

Je to na vás. Během celého roku, co společně procházíme tímto programem, jste si jistě vědomi něčeho, co vám už ve vašem živote neslouží, není pro vás přínosné. Vzhůru do toho. Změnu můžete udělat pouze vy sami :) P.S.: každá změna se počítá a stojí za to :)

   52. týden (27.-31. prosince 2021)

DOBROZVYK pro tento týden:

VIZE NA ROK 2022

Nastavte si vizi pro příští rok. A ještě předtím, než se do toho pustíte, zmapujte si rok 2021. Co vše se ve vašem životě odehrálo. Pochvalte se za vaše úspěchy, byť maličkaté, oceňte se. Pokud jste tímto programem procházeli, vnesli jste do života mnoho dobrozvyků a věřím, že jste se dokázali zbavit některých zlozvyků. 

Kdyby jen jeden dobrozvyk se měl stát součástí vašeho života, mám radost. 

   DĚKUJI, ŽE JSTE BYLI SOUČÁSTÍ.