Přestaňte existovat, začněte žít! Zúčtovala jsem s letošním rokem…

Delší dobu jsem se odmlčela. Trochu vázne komunikace na mém blogu i facebooku. Je to proto, že jsem si potřebovala mnoho věcí ujasnit, a ne psát za každou cenu nějaké bláboly. Chci pro vás vytvářet hodnotný obsah. Potřebovala jsem čas pro srovnání svých myšlenek. Díky tomu všemu vznikl právě tento článek a myšlenka zcela nového produktu.

Věřím, že od nového roku již budu v plné síle a v plném nasazení předávat vám to, co vám i mně bude dávat smysl, a co vás i mne v životě posune a budeme si dělat ten náš život lepším.

Psal se rok 2018

Dnešní článek je příběhem mého roku 2018. Díky němu jsem si uvědomila mnoho věcí, a proto ho tu s vámi sdílím. Jsem totiž přesvědčená o tom, že i vám může pomoct či vás přimět k zamyšlení, jak jste na tom právě vy.

A co vám doporučuji, sepište si vlastní postřehy k uplynulému roku. A jako další krok si sepište, co byste v dalším roce chtěli udělat jinak (abyste se přiblížili k tomu, co chcete) – ale o tom později.

 

Rok 2018 – rok plný zvratů, neočekávaných i očekávaných událostí, boj se sebou sama, smíření se s nepochopením okolí, prosazováním svojí nové cesty, pokusy a omyly, zkoušky, překážky a výzvy, vzdělávání se, neúspěchy a první úspěchy.

Často během roku mi hlavou běhaly myšlenky: „Mám sto chutí vše vzdát…“, „Najdu si normální práci.“, „Fakt toho můžu dosáhnout i já?“, „Mám na to (sílu, energii, čas, chuť, náladu, prostor, peníze, …)?“, „Stojí mi to za to?“,

Však častěji mi hlavou běhaly myšlenky: „Já to dokážu.“, „Když můžou oni, můžu i já.“, „Jsem dost dobrá a mám lidem co předat.“, „Věřím si.“, „Vím, že úspěch nepřijde ze dne na den, ale vím, že přijde.“ a podobně.

Pozitivní myšlení DĚLÁ DIVY. Dřív bych se tomu smála. Copak myšlenkami můžu řídit svůj život? Jo, vlastně můžu, dokonce musím. A hlavně chci! Teď už to vím.

 

Rozhodla jsem se

Já jsem se totiž rozhodla. Rozhodla jsem se, že mi nikdo a nic nebude diktovat můj život. Svůj život si budu řídit já sama, tak jak já chci a ne tak, jak se ode mě očekává. Svůj život nasměruji tam, kde ho chci mít sílou pozitivních myšlenek a akcí.

Pro někoho revoluční myšlenka, proto se také naše cesty s pár blízkými lidmi rozešly.

 

Dává mi to smysl a také mám důkazy, že to funguje.

Zajímavé je, že náš mozek prostě potřebuje nějaké logické či hmatatelné důkazy o tom, že něco funguje. No, tak ten náš mozek prostě musíme nastavit a občas mu nějaký ten důkaz dát.

Osobně jsem začala tím, že jsem po přečtení knihy „Jak si správně přát“ začala praktikovat radu, kterou autor knihy doporučuje. A tím je, že si vždy, když někam jedu autem, přeju, abych měla místo k zaparkování (například před mým domem, u vchodu nákupního centra, u školky). A ono to funguje! Můj mozek dostal důkaz o tom, že myšlenky mají sílu ovlivňovat náš život.

P.S.: Musíte si přát ve chvíli, kdy vyjíždíte.

Tak schválně, nevěříte? To váš mozek nevěří, takže mu dejte důkaz – vyzkoušejte! A ne jednou, to by si řekl, že to byla náhoda. Jen pozor na to, jaké myšlenky vysíláte, musíte se naučit si SPRÁVNĚ přát.

 

Cesta mého podnikání

Na cestě svého on-line podnikání jsem téměř dva roky. Ušla jsem obrovský kus cesty, ale stále to není ono. Není to to, co bych si přála, nepřináší mi to, co bych chtěla. Vím ale, že nic se nestane mávnutím kouzelného proutku, a že vše je jen a jen na mně. Na tom, do jaké míry tomu věřím, jaké mám myšlenky, jak se celkově k nové situaci stavím, jak se vzdělávám, jak aplikuji do praxe.

Uvědomila jsem si, že nejdůležitější ze všeho je vzdělávat se. Vzdělávat se v tom, co mi dává smysl a co obohatí můj život, co mě posune, a co mohu předávat dál. Pochopila jsem, že to jediné, co mi nikdy nikdo nevezme, je moje vzdělání. A tím nemyslím diplomy ze školy. Protože ve škole z nás dělají poslušné ovečky, které zapadají do společnosti a podřídí se většině. Učím se od úspěšných lidí. Čtu knihy, sleduji webináře a další on-line tréninky a účastním se živých akcí. V letošním roce jsem jich absolvovala poměrně dost (ostatně můžete posoudit sami, níže jsem je vypsala) a velmi mi obohatily můj život.

Ti úspěšní lidé, od kterých se učím, jsou totiž lidé z masa a kostí, stejně jako vy nebo já. A začínali od nuly. Všichni od prvního do posledního své podnikání a svůj úspěch vybudovali tím, že se rozhodli, vzdělávali se a šli do akce. Během několika let se z nich stali úspěšní lidé, kteří vybudovali svoje podnikání, které jim přináší naplnění a také finanční zajištění pro sebe a svoji rodinu.

V první řadě by nám všem přeci mělo jít o nás a naše nejbližší nebo si to nemyslíte? Vlastně to i tvrdíme, ale nechováme se podle toho. Místo toho pracujeme pro druhé a podporujeme úspěch a bohatství druhých lidí na úkor svého.

 

A to vše do sebe krásně zapadá a dává smysl. Mně určitě – a vám? Budu ráda, když mi do komentáře pod tento článek napíšete váš pohled.

 

Křižovatka

Mnohokrát jsem stála na pomyslné křižovatce a říkala si, tak kudy. Srdce mě táhne do svého vlastního podnikání. Rozum mě brzdí a říká mi, najdi si práci, ať máš jistý příjem na pokrytí běžných výdajů a podnikání můžeš rozjíždět pomaleji ve volném čase.

Celý rok svádím pomyslný boj mezi svým srdcem a rozumem. Teď, na konci roku, již mohu definitivně říct, koho jsem poslechla. Ano, poslechla jsem své srdce.

Já jsem si totiž uvědomila tu nejzásadnější věc pro můj život. Potřebuji se seberealizovat, abych byla spokojená a šťastná, abych žila život, po kterém toužím. Svoboda – to je to nejvíc pro mě.

Díky své seberealizaci mohu předávat dál hodnotu a měnit druhým lidem jejich životy k lepšímu. Tím sama sobě vydělám peníze a peníze mi dopřejí svobodu. Dává vám to smysl?

Nejen já, ale vy všichni máte stejnou možnost volby.

Tak schválně, co je pro vás v životě to nejdůležitější?

Je to zdraví? Peníze? Láska? Úspěch? Svoboda? Kariéra?

Každý to máme jinak. A to je dobře. Jen bych vás ráda upozornila, abyste při odpovědi na tuto otázku zbystřili a více se nad ní zamysleli.

Co myslíte, že odpoví většina lidí? Ano, na prvním místě je zdraví. Jasně, to je třeba, a pokud ho nemáme, tak je to fakt v háji. Jenže, pokud máme peníze, tak můžeme do jisté míry mít i to zdraví. WOW – fakt? To je blbost, ne? No, možná, ale já zjistila, že za peníze lze koupit i to zdraví – minimálně lepší péči.

A když položíte jinou otázku a zeptáte se lidí, zda by absolvovali kurz Jak zbohatnout nebo Jak být zdravý, tak většina bude pro kurz Jak zbohatnout.

VÁŽNĚ? Ano, vážně. Já si to nevymyslela, tohle je statistika.

TAKŽE?

Takže jak to, že většina lidí staví na první místo zdraví, a pak si vybere kurz Jak zbohatnout?

 

⇒ Nejste spokojení se svým stávajícím životem?

⇒ Děláte práci, která vás nebaví a chodíte tam jen kvůli penězům?

⇒ Jenže nechcete vyčnívat z řady, protože co by si o vás ostatní pomysleli?

⇒ Nebo nemáte dost odvahy?

Rozhodněte se. Prostě se rozhodněte, že uděláte něco jinak.

Když uděláte něco jinak než doteď, uvidíte, co se stane. Když nic nezměníte, nic ve vašem životě se nezmění.

⇒ Chcete mít víc peněz? Tak pro to něco udělejte.

⇒ Chcete cestovat? Tak pro to něco udělejte.

⇒ Chcete žít život svých snů? Tak pro to něco udělejte.

…doplňte si jakoukoliv otázku a odpovězte si “tak pro to něco udělej”.

 

Vy můžete vše, co chcete. Jen se stačí rozhodnout a jít do akce a připravit se na to, že cesta nebude bez trní. Pak je třeba ještě jedna velmi důležitá vlastnost, tedy vlastně nejdůležitější, a tou je VYTRVALOST. Při první překážce totiž mnoho lidí vycouvá a vrátí se zpět. Mějte ale na paměti, že uspějí jen ti, kteří vytrvají.

 

Tajemství

Povím vám jedno tajemství – všichni úspěšní lidé neměli podporu ani pochopení okolí, a přesto si šli za svým cílem. A uspěli. Nebylo to hned, trvalo to nějaký čas, ale šli za svým cílem, nepochybovali o svém úspěchu a toho úspěchu dosáhli.

Postavte se na pomyslnou křižovatku a vyberte si tu svoji cestu.

Možná vaše první rozhodnutí nebude to správné. Sama jsem si prošla tím, že jsem si myslela, že budu svoje podnikání směřovat do oblasti cestování. Ale časem jsem pochopila, že tudy moje cesta nevede. Bylo těžké projekt uzavřít a pokračovat dál v jiném. Tedy rozumějte, pro mě bylo těžké si přiznat, že tohle není ten správný směr a veškerou práci, tím pádem čas, energii a vlastně i finance hodit za hlavu.

Je to váš životvaše rozhodnutí. Jen vy si sami sobě určujete, jaký život budete žít. Ne vláda, ne škola, ne rodiče, ne přátelé, ne média, ALE VY SAMI.

Já mám jasno:

Už nechci dál žít život většiny lidí. Jsem autentická jedinečná lidská bytost (P.S.: stejně jako vy), která není na tomto světě náhodou. Dovolila jsem si vystoupit z řady, mít své názory a říct to světu. A komu se to nelíbí, prosím…

 

Příjemný život

V letošním roce jsem tedy přesměrovala svůj projekt z cestování naplno do projektu Příjemný život. Ukončila jsem e-shop. Jenže ani to nebylo ještě konečné řešení. Od začátku projektu Příjemný život jsem ho neuměla správně uchopit. Nenastavila jsem hlavní cestu, neuměla lidem, vám, jasně říct, o co jde a věnovala jsem se spíš odbočkám. Možná teď nevíte, co tím myslím. Jednoduše, unikalo mi to hlavní. A to mi došlo právě teď, kdy jsem si dopřála čas na „rozjímání“ sama se sebou.

Vrátila jsem se do času, kdy to vše začalo. Co předcházelo mému příjemnému životu. A co byl ten impuls, ten hlavní impuls, kdy jsem si řekla DOST. Už nechci takový život.

Tím hlavním impulsem bylo to, že jsem stála na mrtvém bodě, nevážila si toho, co mám a nevěděla, co chtít od života. Negativní okolnosti v mém životě mě nasměrovali tam, kde jsem nechtěla být. I když jsem začala přijímat svou novou pozici a házet to na osud, podvědomí se bránilo a dávalo mi signály, že takhle to nemůže skončit, nemůžu rezignovat, hodit za hlavu svoje sny.

I když to trvalo poměrně dlouhou dobu, nakonec jsem vyslyšela sama sebe a pochopila, že je čas se vzchopit a pokud chci, aby se můj život změnil, přišel čas vzít život do svých rukou a čas na moji seberealizaci.

 

Nový vánek

To, že jsem začala dělat něco, co mi dávalo smysl, naplňovalo mě to, bavilo mě to, trávila jsem tím hodiny a hodiny času, aniž bych měla pocit, že čas běží. To bylo ono. Konečně jsem pocítila, že život má smysl, že jsem našla něco, čím trávím hodiny a hodiny času, aniž bych si toho byla vědomá. Doslova mě to pohltilo. Jenže ještě bylo třeba, aby takové nadšení sdíleli i mí klienti.

Letošní rok jsem pociťovala velmi silně svoji transformaci. Jak v osobním životě, tak v tom pracovním. Teď mám konečně pocit, že jsem se po několika letech znovu nadechla a konečně nasměrovala kormidlo své lodi tím správným směrem a rok 2019 toho bude důkazem.

Vše mělo být tak, jak bylo, vše mělo a má svůj význam.

 

Rekapitulace mého roku 2018

Moje vzdělávací události tohoto roku:

 • účastnila jsem se živého setkání s koučem jménem Andy Winson v Brně v rámci jeho tour po ČR a SR
 • účastnila jsem se 3 denního tréninku Andyho Winsona v Bratislavě – Objav svoju silu
 • účastnila jsem se živého setkání s koučem jménem Radek Karban v Brně v rámci jeho tour ke knize Aktivuj svůj potenciál
 • účastnila jsem se 3 denního tréninku Andyho Winsona v Bratislavě – Tajemství mysli bohatých
 • účastnila jsem se živého setkání klubu Placen za svoji existenci v Brně a v Praze
 • shlédla jsem velké množství webinářů, které vedl Pavel Říha, Jirka Mazur, Stáňa Stiborová, Radek Karban, Andy Winson, T. Harv Eker a další
 • přečetla jsem knihy: Andy Winson – Mysli, konaj, zbohatni; Robert Kiyosaki – Bohatý táta, chudý táta; Pavel Říha – Z nuly na milion; Restart; T. Harv Eker – Jak myslí milionáři; Barbara Berger – Cesta k vnitřní síle; Pierre Franckh – Jak si správně přát; Radek Karba – Aktivuj svůj potenciál; Alice Millerová – Drama nadaného dítěte; Alexandra John – Sama sobě šéfem; Will Bowen – Svět bez stížností; Simon Sinek – Začněte s PROČ; Jason Fried – Restart (a možná jsem si na všechny nevzpomněla…)

 

Podpořila jsem svoje zdraví:

 • na jaře jsem absolvovala tří týdenní detox od Soni Maléterové, který mě naučil jiným stravovacím návykům a zjistila jsem, že bez masa můžu být i několik týdnů, aniž bych pocítila něčeho nedostatek – takže jsem díky této zkušenosti přehodnotila jeden svůj předsudek
 • rozhodla jsem se začít užívat zelené potraviny od společnosti Green Ways

Co ještě?

 • Poznala jsem řadu skvělých a úžasných lidí.
 • Naopak jsem poznala, jací někteří lidé ve skutečnosti jsou.

Za co jsem vděčná?

 • Za celý tento rok, za výhry i prohry. Protože mě mnohému naučil. Tento rok byl pro mě doslova zlomový.
 • Přišla mi do cesty společnost Essens se skvělými produkty, které mě nadchly.
 • Jedna žena, kterou znám zatím pouze virtuálně, mě oslovila s úžasným projektem a přeje si, abych byla součástí (to je teď úplně žhavá novinka). Wow, řekla jsem si a moc se těším.
 • Za zkušenost – dala jsem dohromady více než 20 on-line podnikatelů a společně jsme vytvořili on-line adventní kalendář. Nápad na tento projekt jsem měla již vloni a také vloni jsem ho poprvé realizovala. Vloni i letos byl pro mě obrovským učitelem. A to v oblasti komunikace jak s partnery (účastníky kalendáře), tak s klienty, pak v oblasti technického nastavení a funkčnosti a v neposlední řadě mojí zodpovědnosti.

 

A čím tedy završit tento rok a tento článek?

 

⇒  Dala jsem svému životu a zároveň svému projektu Příjemný život hlavní směr.

 

Na počátku projektu Příjemný život (i když jsem o něm tehdy ještě ani nevěděla) byl pocit nenaplnění a následná seberealizace. A to je to, co chci nabídnout i vám.

Došlo mi, že k tomu, abychom mohli žít svůj příjemný život, potřebujeme se seberealizovat a tím získat pocit štěstí a spokojenosti ve svém životě. Tedy „vybudovat“ si ten svůj příjemný život.

Seberealizace je to, co mi dávalo smysl a dalo směr mému životu. Následně vznikl projekt Příjemný život a moje on-line podnikání.

 

 

Přestaňte existovat, začněte žít!

P.S.: Uděláte si čas a sepíšete si váš rok 2018, jak jsem vás vyzvala již na začátku tohoto článku? Se všemi vašimi postřehy. A zároveň, uděláte si výhled na váš rok 2019? Bude tam mít místo vaše vlastní seberealizace? Začnete si plnit vaše sny? Začnete dělat, co vás baví a naplňuje a zároveň, co vám přináší úspěch a bohatství? Nebo budete pokračovat v tom, že budete podporovat jiné a dopřávat úspěch a bohatství jiným na úkor sebe?

 

S láskou a úctou,

Lucie ♥

Je člověk, který miluje život a řídí se mottem "příjemně cestovat životem". Zajímá se o metody, které obohacují náš život tady na Zemi. Je autorkou projektu Příjemný život, díky němuž provází druhé a pomáhá jim na cestě v jejich životě. Je expertka na uvědomění si a probuzení vašeho vnitřního JÁ, sebepoznání, nastavení cesty vašeho příjemného života a hojnosti ve vašem životě. Je Access Consciousness Bars Practitioner. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii
Komentáře