Lucie Horenská - příjemné cestování životem

Kaleidoskop barevných snů

A tak to dnes začalo…nová etapa našich životů…

Dny, které jsem trávila se svýma holkama doma, jsou nenávratně pryč. Přišel čas, aby se holky vydaly “do světa”. Aby si začaly budovat to svoje místo v okolním světě. Emmička dnes nastoupila do první třídy, Anička do školky a já se můžu naplno vrhnout do svojí práce.

Letní prázdniny jsou za námi…

Pro mě osobně byly plné zvratů a připadala jsem si jak na houpačce, a to doslova. Lítala jsem ze strany na stranu, bylo mi skvěle a za chvíli jsem se cítila pod psa.

A to jak v osobním životě, tak v tom pracovním.

Dny, které nebyly ani trochu příjemné, mi zase o něco víc otevřely oči a já za ně děkuju. Za poslední dobu jsem totiž pochopila, že takové dny mě o to víc posílí a vlastně posunou dál. Beru je tedy jako příležitost.

A ty příjemné dny, ty jsem si dosyta vychutnávala a zapsala do paměti. Není totiž nad to, když trávíte čas se svými dětmi v radosti a smíchu, pohodě a lásce.

Zřejmě jsem nebyla sama, kdo to tak měl, protože když jsem četla „proroctví a poselství“ na letošní léto, bylo to opravdu náročné.

I teplotně nadprůměrné letošní léto nebylo jen tak náhodou.

Vloni jsem konstatovala, že letních dnů bylo pomálu a nestačila jsem se pořádně prohřát a „připravit“ na zimu. Letos jsem prohřátá na rok dopředu, řekla bych, ale už teď vím, že v zimě, až si budu oblíkat kabát, nasazovat čepici a rukavice, s láskou budu vzpomínat na 35 stupňová vedra.

Vůbec nelituju, že jsem letos s holkama nevyrazila k moři, protože nádherných letních dnů jsme si tady u nás užily opravdu nadmíru. Moře je sice moře, ale letos nám holt nebylo přáno. O to víc se budu těšit na příští sezónu, kdy už si moře uniknout nenecháme.

Někdy není na škodu si něco dopřát jen občas

Protože člověk si toho pak více váží a o to víc se těší. Naopak však někdy není na škodu si něco dopřávat každý den. Třeba sprchu, snídani, objetí, čas pro sebe, …

Já osobně si sprchu dopřávám každý den téměř celý život. Snídani si dopřávám teprve od svého prvního těhotenství, do té doby mi tato část dne přišla zcela zbytečná. Objetí patří do mého života, do mého příjemného života, a pokud ho nenacházím u svého partnera, jsem vděčná za objetí svých dětí, objímám své přátele. A čas pro sebe? Ten jsem vnesla do svého života teprve nedávno. Mám tím na mysli, že každý den si vyhradím čas pouze a jen pro sebe a pro takovou činnost, která mi dělá radost a dává mi smysl. Hodně mi v tomhle pomohla meditace. Zastavit se, zklidnit se, zaposlouchat se. Je to úžasná očista těla i mysli.

Jednoho rána, když jsem byla v práci v pokladně, si přišel koupit jízdenku jeden pán. Moc mile se na mě díval a usmíval se na mě. Poté se mě zeptal na mé datum narození. Pak i na jméno. A mimo jiné povídá: “Dopřávejte si více objímání. A nemyslím s muži, ale objímejte stromy. Čerpejte energii z přírody.” Strom jsem ještě nikdy neobjala. Takže tohle beru jako výzvu. Cítím, že je čas začít čerpat energii z přírody.

Musela jsem si k meditacím najít cestu. Dříve jsem nebyla schopná se soustředit jen sama na sebe, stále jsem utíkala k myšlenkám, které mi proudily v hlavě. Nebyla jsem schopná se od nich odpoutat. Vnímat jen sebe a místo, kde jsem. I při cvičení jógy jsem nebyla schopná takříkajíc „vypnout hlavu“.

Ale pracovala jsem na sobě. A nyní si bez meditace nedokážu představit den. Někdy jen tak v klidu sedím a relaxuji. Někdy poslouchám ve sluchátkách řízenou meditaci. Někdy ležím na zádech, uvědomuji svůj dech a relaxuji. Dopřávám si řízenou meditaci pro zklidnění, uvolnění, zrelaxování těla i mysli. Dopřávám si meditaci hojnosti.

Díky meditacím jsem svůj život nesmírně obohatila.

Dnešní uspěchaná doba „času sám pro sebe“ moc nenahrává. Všechno se děje v obrovském shonu a stresu a logicky se to někde musí odrazit. Rozmáhají se civilizační choroby. Paradoxně máme vše, co si přejeme, můžeme si dopřát cokoliv, co se nám zlíbí, ale buď na to nemáme čas nebo si to zdravotně nemůžeme dovolit. Není to paradox?

Věděli jste, že nejnovější průzkum odhalil, že více než 81% lidí touží po vnitřním klidu?

S tímhle se já rozhodně smířit nehodlám. Proto jsem hledala něco, co mi dokáže v dnešní uspěchané době naladit klid, pohodu, uvolnění. Našla jsem a vytvořila jsem jedinečnou meditaci vnitřního KLIDU. Ta se stala mým téměř každodenním společníkem. Nyní se dokážu odpoutat od reality, od myšlenek, od všeho a zaposlouchat se do meditace, vnímat jen sama sebe, svůj dech a nechat se vést řízenou meditací.

Nenechte se polapit každodenním shonem dnešního světa. Myslete sami na sebe, pravidelně si dopřejte čas sami pro sebe. Vždyť co je víc než vy? Na čem vlastně záleží?

Léto plné emocí…

Jak jsem naznačila na začátku tohoto článku…letní prázdniny byly u mě plné emocí, jak těch pozitivních, tak těch negativních. Zúčtování, nasměrování, zamyšlení, …

Vyšla jsem si na procházku do světa barev a snů kaleidoskopické zahrady a tam směřuje i moje meditace.

Dnes jsem vyprovodila svoje dcery na jejich cestu života. A dnes vpouštím veřejně do světa svou novou meditaci Kaleidoskop klidu. Můj klient a kamarád, když jsem mu ji věnovala jako prvnímu, napsal:

Tvoje meditace Kaleidoskop klidu hned po ránu je za poslední 2 měsíce nejlepší start do dne, jaký jsem zažil.

Rozhodla jsem se, že vám ji věnuji. Vám, čtenářům tohoto článku. Vám, příznivcům Příjemného života. Vyzvedněte si meditaci Kaleidoskop klidu TADY>>

Dopřejte si odpoutání se od reality běžného dne a ponořte se do stavu klidu a uvolnění. Vneste meditaci Kaleidoskop klidu do svého života. Vydejte se společně se mnou do pestrobarevné zahrady…

S úsměvem na tváři vás zdraví

Lucie ♥

Je člověk, který miluje život a řídí se mottem "příjemně cestovat životem". Zajímá se o metody, které obohacují náš život tady na Zemi. Je autorkou projektu Příjemný život, díky němuž provází druhé a pomáhá jim na cestě v jejich životě. Je expertka na uvědomění si a probuzení vašeho vnitřního JÁ, sebepoznání, nastavení cesty vašeho příjemného života a hojnosti ve vašem životě. Je Access Consciousness Bars Practitioner. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii

soubor 3 videí pro zastavení se, zamyšlení se nad životem a navození klidu

Komentáře