Je v pořádku být šťastný (i když druzí nejsou)

…a teď by mě fakt zajímalo, jaká byla vaše první reakce, když jste si přečetli tuhle větu…

 

Jsem člověk, který vždy myslel na druhé víc, než na sebe. Vždy se našel někdo, kdo byl přednější, než já. Chtěla jsem pomáhat, dělat svět lepším, všechny zachraňovat.

Vždy jsem byla ta druhá. Vždy měl někdo jiný přednost přede mnou.

Jenže došlo mi, že nemohu rozhodovat za druhé. Nemohu žít životy druhých. MUSÍM žít svůj vlastní život.

Nebyla jsem šťastná.

 

 

Když se nad tím dnes zamyslím, je mi jasné, proč. Nelze předávat štěstí, když sama nejsem šťastná. Nemohu pomáhat druhým, když sama potřebuji pomoct.

Slyšeli jste to skvělé přirovnání z letadla? Když nastane problém, nejdřív si musím nasadit masku sama sobě, a pak mohu pomáhat druhým.  Kdybych nejprve chtěla pomáhat druhým, sama bych nestihla zachránit sebe a tím pádem ani druhé.

Postupem času, jak jsem se dostala ke knihám a informacím k mému osobnímu růstu a jak jsem začala měnit sama sebe, své návyky, došlo mi, že to musí přestat.

Musím a hlavně CHCI postavit na první místo sama sebe. A to se vším všudy. Bezpodmínečně se mít ráda, přijmout se takovou, jaká jsem, vážit si sama sebe, věřit si, …

Je v pořádku být šťastný (i když druzí nejsou)

Na svojí cestě sebepoznání jsem si uvědomila mnoho věcí. Nejzásadnější AHA moment byl ten, kdy mi došlo, že jsem VÍTĚZ. A jako vítěz bych měla také žít. Jako vítěz jsem se narodila. Moje spermie vyhrála mezi miliony dalších.

Jsi-li žena, můžeš se přidat ke komunitě žen do facebookové skupiny Vítězná spermie = vítěz v životě. Přeji si, abys také v sobě objevila svého vítěze, probudila ho a projevila ho…stejně jako já :) Když se přidáš k nám, nebudeš už nikdy na vše sama…

Nejsem soutěživý typ a nemyslím vítěze, který touží vítězit nad druhými lidmi. Vítěz, tak jak já ho chápu, je ten, kdo najde svého vítěze uvnitř sebe. Kdo si váží svého života, kdo svůj život vnímá jako dar. Kdo vzal plnou zodpovědnost za vlastní život. Kdo pochopil sílu svých myšlenek a fakt, že si může tvořit svůj vlastní život. To je VÍTĚZ V ŽIVOTĚ.

 

 

Jako vítěz v životě se cítím šťastná.

A už mě neodradí, když druzí nejsou šťastní. Každý je zodpovědný za svůj život. Já nejsem zodpovědná za štěstí druhých lidí – i těch nejbližších. Což shrnu do této věty – Je v pořádku být šťastný (i když druzí nejsou). Bezpodmínečně. Bez výčitek. A je to tak!

 

Něco vám povím:

Jediný způsob, jakým můžete být šťastní je, že se rozhodnete být šťastný.

 

Jako VÍTĚZ jsem si dovolila vybrat si víc.

A vybírám si víc každý den. Tvořím si svůj vlastní život. Díky metodě, kterou jsem v letošním roce poznala, se mi otevírají neuvěřitelné možnosti. Nic nemusí být takové, jaké se zdá. Starosti hážu za hlavu. Žiju přítomným okamžikem. Neusiluju o dokonalost.

mantra Access Bars

 

Podporuju ženy na jejich cestě za svým vnitřním vítězem.

Možná je to klišé a slyšíte to ze všech stran – žijte své sny, dělejte, co vás baví a podobně.

Váš mozek ovšem ihned zapíná obrannou reakci a přichází myšlenky typu: musím přece chodit do práce a vydělávat peníze, musím zaplatit složenky, musím zabezpečit rodinu, musím zaplatit nájem, zkrátka samé musím, musím, musím…

 

Jenže víte co, stále více lidí přichází na to, že i když si vydělají ty peníze, i když mají práci, i když mají kde bydlet a každý rok jedou na “zaslouženou” dovolenou, mají vše, co se od nich očekává, přesto nejsou šťastní.

Ono peníze štěstí nezajistí, že… (nicméně dávají nám svobodu a neomezené možnosti).

 

Jak je to možné?

Žijeme životy dle představ jiných lidí. Děláme to, co se od nás očekává (ať už společností, systémem, rodiči, …). Přizpůsobujeme se.

Jenže vše je pomíjivé. Pokud neobjevíme vyšší smysl života, troufám si říct, že se nikdy nebudeme cítit opravdu šťastní. A k tomuto zjištění a uvědomění přijde každý z nás v jiný okamžik svého života.

 

Takže pokud ve vás už teď hlodá nějaký vnitřní “červík”, který vám dává najevo svoji nespokojenost, buďte vnímaví a naslouchejte. Jistě vám to má něco říct.

 

P.S.: Pokud se rozhodnete a v sobě probudíte vlastního vítěze, otevírají se vám dveře k nekonečným možnostem a svět vám leží u nohou.

 

S láskou a úctou k vám,

Lucie ♥

 

Lucie je osobní průvodkyně a podpora tvojí jedinečnosti. Osobní růst se stal součástí jejího životního stylu. Je autorkou projektu Řekni o sobě světu, jehož prostřednictvím propojuje ženy podnikatelky v jejich jedinečnosti a společné ženské energii. Natáčí rozhovory s inspirativními lidmi. Je hluboce přesvědčená o tom, že každý z nás máme jedinečný dar a potenciál a máme co předat druhým lidem. Stanovila 4 principy tvojí jedinečnosti. Praktikuje metodu Access Bars. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii
Komentáře