JDU DO TOHO! ..aneb blogerská výzva..

Narazila jsem na blog canli.cz a poslední článek „Blogerská výzva, aneb poznej zákulisí blogování“. Článek mě zaujal a přiměl k zamyšlení. Tak jsem se rozhodla se do výzvy zapojit a těchto (níže uvedených) 15 bodů za sebe zodpovědět. Dělám to pro sebe, ale hlavně pro vás, moji čtenáři.

 

Pojďme na to:

 1. Jak jsem začala psát blog? 

Miluju psaní. Psala jsem si deníky, když jsem byla malá, psala básničky, povídky,… To jsem ještě o počítačích nevěděla nic, protože počítač a zejména internet v té době snad ještě ani neexistoval. O blogu jsem pak začala uvažovat až o hodně let později. Ale to, abych si opravdu blog založila, jsem odkládala (vlastně ani nevím proč), snad jen, že mi to přišlo složité (rozuměj, ne psaní, ale vytvoření blogu v online prostředí).

K blogu jsem se dostala až letos na jaře díky kurzu Podnikání z pláže. Blog měl být součástí mého online podnikání. Neříkám, že není, ale postupem času mi došlo, že je to hlavně můj blog, o mém životě, o věcech mně blízké. Chci psát o tom, co prožívám, co dělám, jak se cítím a také o zkušenostech a znalostech, které mám a které si myslím, že můžu předat dál, mým čtenářům.

Proto, i když jsem z kurzu byla nadšená a dal mi mnoho, můj blog se změnil. Hlavní myšlenka je: psát a psát…o tom, co chci sdělit a sdílet s mými čtenáři.

2. Proč píšu?

To jsem vlastně už napsala v předchozím bodě. Píšu, protože mě to baví, naplňuje a dává smysl. Píšu o věcech, které si myslím, že budou přínosem i pro ostatní. Píšu, protože miluju psaní.

3. Kdo je můj oblíbený autor?

Mým nejoblíbenějším autorem je jednoznačně John Irving. Mám všechny jeho knížky, každou jsem četla několikrát. Z dalších oblíbených autorů bych zmínila: Phillip Vandenberg, Ken Follet, Alfred de Musset, František Kožík, Mario Puzo.

 4. Jaká je moje oblíbená kniha?

Mojí nejoblíbenější knížkou je Svět podle Garpa, právě od Johna Irvinga. Hned za ní bych zařadila knihu Zpověď dítěte svého věku od Alfreda de Musset. Další mou velmi oblíbenou knihou je Oliver Twist od Charlese Dickense. Hodně mě zaujala trilogie Milénium od Stiega Larsse. Mám moc ráda historické romány a z těch je mým oblíbeným Tajemné víno od Dinah Lampitt. Z dětství přetrvává kniha Finále od Františka Kožíka, kterou jsem četla snad desetkrát a dodnes se k ní ráda vracím.

5. O čem píšu?

Především o sobě, o mém životě, o tom, co mě baví, co dělám, o svých holkách. Miluju cestování, takže píšu o cestování. Píšu tipy na výlety. Psaní mě prostě baví, naplňuje. Jsem otevřený a upřímný člověk, proto píšu ze srdce, tak jak co cítím. Ráda se podělím o zkušenosti a tipy, o kterých si myslím, že by mohly zaujmout čtenáře a něco jim dát.

6. Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?

To je různé, ale moc dlouho ne. Pokud mám v hlavě myšlenku a něco, co prostě chci napsat, tak sednu k počítači a píšu. Píšu, až než článek napíšu. A není to žádné přemáhání se, jde to samo. Žádné odkládání na někdy, publikuju hned. Trochu náročnější na čas je to s fotkami, protože za prvé jsem nadšená fotografka, focení mě prostě fakt hodně baví a za druhé chci svoje fotky na svůj blog (jasně, ne všechny jsou moje, ale mým cílem je mít všechny svoje). Někdy lovím ze sbírky svých fotek, někdy, když počasí, dítka a chuť dovolí, jdu s foťákem ven.

7. Už jsem někdy měla spisovatelský blok?

Blokem bych to nenazvala, jen přestávkami. Prostě musí být ta „správná konstelace hvězd“ a pak se to píše… Když není, nastává pauza.

8. Jaká je moje oblíbená citace knihy?

„U většiny knížek člověk ví, že se nestane nic. U jinejch zas člověk přesně ví, co se stane, takže je stejně nemusí číst. Ale tahle knížka, ta je tak chorobná, že člověk sice ví, že se něco přihodí, ale nedovede si vůbec představit co. To by člověk musel bejt stejně chorej jako ta knížka, aby si představil, co se v ní stane.“ John Irving, Svět podle Garpa.

Našla bych i další, ale tahle je prostě moje nej..

9. Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne – proč ne? Ano – podporují mě?

Ví, že píšu. Ale o podpoře moc řeč být nemůže. Mám přátele, které jsem poznala díky online světu, takže naladěni stejně a ti mi fandí, stejně jako já jim. Ale přátele z offline světa moje psaní zřejmě moc neoslovilo. Ale kdo ví… Nemám blog zas tak dlouho na to to posoudit.

10. Označuju se ráda za blogera?

Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, co definice slova „bloger“ znamená. A nerada se zařazuju do jakékoliv skupiny. Jestli mě tak někdo vnímá, nemám s tím problém. Ale zda já sama sebe vnímám jako blogera? Ano i ne. Ano v tom smyslu, že mám blog a píšu. Píšu nejen pro sebe, ale zejména pro mé čtenáře. Ne v tom smyslu, že se hrozně nerada „škatulkuju“. Kamkoliv.

11. Zkoušela jsem už někdy napsat knihu?

Zkoušela. Zkouším. Jedna je ve finále, druhá je rozepsaná, víceméně na začátku. Na obě však musí přijít ta pravá chvíle. A tou pravou chvílí bude, až sama budu cítit, že nastala.

12. Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?

Největší výzvou pro mě asi je, abych dokázala oslovit ty správné lidi, kteří budou naladěni na stejnou notu jako já. Abych jim měla co předat. Aby se spolu se mnou pobavili a třeba i něco nového dozvěděli. Aby na mém webu našli zábavu, relax a taky místo inspirace.

13. Jaké jsou ideální podmínky pro psaní?

Ideální podmínky neznám :) Mám dvě malé holky, 6 a 2 roky, které víceméně vyžadují stále mou pozornost. Žijeme ve dvoupokojovém bytě, takže ani zašít se někam není reálný. Téměř ideální podmínky si dokážu vytvořit večer, až holky usnou, zapnu si lampičku, sednu si do křesla, otvírám notebook a píšu..skleničku vína na stole..

14. Co mi blogování dalo a vzalo?

Myslím, že mi dalo a dává hrozně moc. Otevřel se mi „nový svět“. Svět online života, do kterého jsem předtím moc neviděla. Baví mě to. Baví mě se otevřít lidem, předávat jim informace, moje zkušenosti, .. A nejúžasnější je pozitivní zpětná vazba.

Myslím, že mi zatím nic nevzalo. Jedině trošku to, že někteří moji přátelé moc nechápou, proč to dělám, což mě trochu mrzí.

15. Moje oblíbené blogy, které čtu..

Přiznám se, že paradoxně blogy moc nečtu :) Akorát jeden, který dlouhodobě sleduju, a to je kitchenette.cz.

 

blog vyzva II

 

Jsme u konce. Prozradila jsem na sebe všechny body, které blogerka Canli ve své výzvě uvedla. Přidáte se taky někdo do výzvy?

 

 

S úsměvem na tváři vás zdraví

Lucie ♥

 

KAM DÁL?

Moje blogová cesta začala tématem cestování vlakem. Ovšem můj život je cesta (ostatně stejně jako ten váš) a kormidlo mého blogování (a nejen toho) nabralo zcela jiný směr.

Můj příběh najdete TADY a pokud byste chtěli kráčet společně se mnou, můžete se přidat na facebook stránku Příjemný život.

Lucie je osobní průvodkyně a podpora na cestě životem ve tvojí jedinečnosti. Osobní růst se stal součástí jejího životního stylu. Je také autorkou projektu Řekni o sobě světu, jehož prostřednictvím inspiruje a propojuje podnikatele v jejich jedinečnosti. Natáčí rozhovory s inspirativními lidmi. Je hluboce přesvědčená o tom, že každý z nás máme jedinečný dar a potenciál a máme co předat druhým lidem. Stanovila 4 principy tvojí jedinečnosti. Praktikuje metodu Access Bars. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii
Komentáře