CHCI TO !

aneb jak je to s tou naší vlastní motivací…

 

“Mamííí, já chcu šťávu.”

“Mamííí, já chcu meloun.”

“Mamííí, já si chcu hrát s Legem.”

“Mamííí, já chcu jít na hřiště.”

“Mamííí, já chcu číst tuto knížku.”

“Mamííí, já chcu rohlík.”

 

…a tak bych mohla pokračovat do nekonečna 

Ano, jsou to věty mé čerstvě čtyřleté dcery. Snad žádná věta nezačíná jinak, než JÁ CHCU 💗

P.S.: vím, že bych správně česky měla napsat “chci”, ovšem tady u nás na Moravě říkáme “chcu” a jelikož jsem citovala svoji dceru, tak jsem to napsala tak, jak to ona řekla.

 

Dřív, když moje první dcera měla tyhle věty v repertoáru, mě napadaly myšlenky typu “já bych taky chtěla, ale nikdo mi nic nedá” či “já chci hodinky s vodotryskem” – abych jako dala najevo, že je to totální nesmysl… 🙈

Dnes se musím smát, jak jsem byla bláhová.

Jasně, že ona chce, a je to tak zcela v pořádku 🍀

 

To my dospělí jsme přepnuli ze slova CHCI, které jsme každý v dětství měli naprogramovaný a dnes už vlastně většina z nás nic nechce.
Spokojí se s obyčejnými věcmi jako je práce, povinnosti, hospoda, sex, tlachání o ničem,…

 

DOVOLTE SI CHTÍT.

Stejně tak, jako když jste byli malí. Protože když chcete, stále se ve svém životě posouváte. Jakmile přestanete chtít, zapadnete mezi většinu a váš život… (doplňte si sami).

 

Právě teď si říkám, že CHCI tento příspěvek s vámi sdílet.

 

P.S.1: Zajímavé je, že když se zeptám lidí, co nechtějí, tak by mluvili hodiny. Ovšem na otázku “co chceš?” většina mlčí…

P.S.2: Měla jsem to úplně stejně… A děkovat můžu jen a jen sobě, že dnes už dokážu hodiny mluvit o tom, CO CHCI, místo věnování pozornosti a energie na to, co ve svém životě nechci.

 

S tím souvisí naše motivace. Jak sami sebe motivujete… Dokážete to? Máte svoji vnitřní motivaci? Nebo potřebujete hledat motivaci  někde zvnějšku?

 

Motivaci bychom měli mít každý sám v sobě, tu vnitřní motivaci. Ovšem někdy takzvaně přijdete do bodu, kdy tu svoji vnitřní motivaci nejde spustit. V tu chvíli se nebojte hledat někde venku. Najděte si třeba na youtube motivační videa nebo si vezměte nějakou knihu, která zase nastartuje tu vaši vnitřní motivaci. Nebo mějte svého mentora či kouče, který vás zase dokáže pozvednout. Pokud jste součástí nějaké komunity lidí, nebojte se podporu hledat tam. Způsobů je mnoho, vyberte si, co vám vyhovuje.

 

Sama vím, jak je třeba i té podpory zvnějšku. Svoje klienty podporuji stále. Ať už se jim připomínám v mailu nebo jim natočím nějaké video.

A když mně osobně moje vnitřní motivace “stávkuje”, mám svoje osvědčené mentory, kteří mi dokáží opět moji motivaci nastartovat :)

 

Například moje starší dcera si oblíbila tuto písničku:

No řekněte sami, motivuje vás k akci? ;-)

 

A já zase tuhle:

 

Ať už si najdete jakýkoliv spouštěč vaší motivace, najděte si ho! Motivujte se ve svém životě k větší akci,  k vyšším výsledkům, k úspěchu, …

Je to váš život a jedině vy ho můžete ovlivnit. Jedině vy jste zodpovědní za svůj vlastní život – fakt ne rodiče, kamarádi, učitelé, politici nebo vaše sousedka.

 

Co ve svém životě opravdu chcete? Čeho chcete dosáhnout? Zastavte se a popřemýšlejte, zda váš život, to, jak ho žijete, odpovídá tomu, co skutečně od života chcete…

 

S láskou a úctou,

Lucie ♥

 

Je člověk, který miluje život a řídí se mottem "příjemně cestovat životem". Zajímá se o metody, které obohacují náš život tady na Zemi. Je autorkou projektu Příjemný život, díky němuž provází druhé a pomáhá jim na cestě v jejich životě. Je expertka na uvědomění si a probuzení vašeho vnitřního JÁ, sebepoznání, nastavení cesty vašeho příjemného života a hojnosti ve vašem životě. Je Access Consciousness Bars Practitioner. Prostřednictvím jedinečných rozjímání vnáší světlo do vaší duše ♥ více o Lucii
Komentáře