Lucie Horenská - příjemné cestování životem

CESTA

PŘÍJEMNÉHO

ŽIVOTA

K příjemnému životu skutečně vede cesta.

Sama jsem si tou cestou prošla. A věřte mi, milníky na cestě vůbec nebyly jednoduché. Řekla bych, že cesta byla klikatá, s odbočkami, trnitými keři a cílem v hodně vzdálené budoucnosti. 

Několikrát jsem měla chuť to vzdát. Hodit vše za hlavu a vrátit se ke svému původnímu životu. Vždyť co mi chybělo? 

Ale stále někde v hlavě mi zněl hlas mého JÁ, abych pokračovala. Přesto, že cesta není lehká, přesto, že cíl se zdál být nedosažitelný. 

Zejména kvůli sobě, ale i mým dcerám. Protože to ony mi otevřely cestu k novému, lepšímu, příjemnějšímu životu. Starší dcera paradoxně svojí nemocí a mladší dcera svou otevřeností a jednou větou, která odrovnala veškeré mé dosavadní přesvědčení a myšlenky a dosavadní pohled na život. Otevřela mi oči moje 2 LETÁ dcera! Chápete?

Já si konečně uvědomila, že život mám jenom jeden. Že žiji právě teď a tady a mám pouze jednu příležitost svůj život plnohodnotně prožít nebo promarnit, a pak litovat.

Na cestu svého příjemného života jsem se vydala ve chvíli, kdy mi nebylo zrovna nejlíp. Spíš bych řekla, že jsem se ocitla na pomyslném dně a nevěděla kudy kam. Negativní okolnosti v mém životě, jako nemoc mého muže, nemoc mojí dcery, výpověď ze zaměstnání, neshody s tchýní, ... ze mě udělaly pesimistu s negativním pohledem na svět a život. 

Když mi bylo fakt mizerně a já neviděla žádné světlo na konci tunelu, moje mladší dcera vzala vše do svých rukou a otevřela mi oči. Ukázala mi, že život je krásný. Ukázala mi, že do svého života můžeme vnést barvy, smích, radost. Že můžeme, co chceme. Že je to jen a jen na nás. Že MŮŽEME COKOLIV, CO CHCEME.  

My dospělí můžeme dětem ledacos závidět. Jejich spontánnost, otevřenost, upřímnost, žití v přítomnosti, bez starostí, strachů, pochybností. 

DĚKUJI své dceři za podnět a sama sobě za realizaci, za to, že jsem začala sama na sobě "pracovat". 

Naučila jsem se na své cestě vnímat svět jinak než doposud. Všímat si maličkostí. Věnovat druhým úsměv. Pomoci, když je třeba. Pochopila jsem, že to, jak jsem nastavená já, to přenáším na ostatní. Pozitivní myšlení je základ všeho lidského bytí. Přijmout se takovou jaká jsem. Být autentická.

Dokázala jsem doslova ze dna vylétnout do výšin

Jsem přesvědčená o tom, že každý z vás může. Že každý z vás může žít svůj příjemný život, být úspěšný, plnit si svá přání a sny. Žít takový život, o kterém sní. 

Tu cestu jsem za vás prošla. Nekomplikujte si život a vydejte se na cestu svého příjemného života s průvodcem. Ten průvodce jsem já, člověk, který se naučil milovat život a užívat si jeho krás každou vteřinou svého bytí a tu cestu vám prošlapal a nyní servíruje na talíři se vším všudy i s kávou a dezertem k tomu. 

CHCI SE VYDAT NA CESTU