Ženy ženám, s ženami, pro ženy, (o ženách?) O NÁS

Delší dobu se kolem mě „motají“ ženská témata. Sama cítím, že bych ráda v sobě víc cítila ženu a víc svého času věnovala setkávání s inspirativními ženami. A jak už to tak bývá, co chceme, to si do života přitáhneme.

Festival ženám

Do cesty mi vstoupil příspěvek na facebooku o plánovaném Festivalu ženám. To je přesně ono. Akce, která mi fakt dává smysl a doslova mě přitahuje. I když jsem zpočátku poslouchala rozum místo intuice a ten mě přemlouval k tomu, proč bych neměla jet, intuice vyhrála a já na festival jela (také díky kamarádovi, který mi dost jasně vysvětlil, PROČ bych na ten festival jet MĚLA). Děkuji.

Velmi inspirativní víkend

Víkend plný přednášek od inspirujících a úžasných žen, pro nás, jedinečné a úžasné ženy. Všechny přednášky i témata byly zajímavé.

Říkají vám něco jména Petra Nel Smolová, Lena Achmeer, Lucie Chaya, Vendul Kociánová, Denisa Říha Palečková? Přiznám se vám, že mně vůbec. Přitom všechny ženy se věnují úžasným projektům a tématům a jsem vděčná, že jsem se s nimi a jejich tématy mohla seznámit.

Mně osobně nejvíce na festivalu zaujala žena jménem Lucie Chaya a její přednáška Kurandera z vůle osudu, a pak Simona Babčáková. Vůbec jsem netušila, že tato žena má tak obrovské zkušenosti v oblasti transformace.

Byly to úžasné dva dny plné inspirace, motivace, ženskosti a skvělé atmosféry.

Třešnička na dortu

Tou byla dvě setkání.

S Janou Fabiánovou. Vůbec jsem netušila, kdo to je (vy víte?). Na pódiu měla krátký vstup s představením své knihy Krásně zdravá. O pauze jsem se šla mrknout ke stolku, kde seděla a prodávala svoje knihy. Říkala jsem si, že na knihu mrknu, zaujala mě. A pak jsme se daly do řeči. Po pár minutách jsem pochopila, že tohle je žena s velkým Ž, a že jsme naladěny velmi podobně. Strávila jsem s ní čas, který byl pro mě velkým přínosem. Dokonce jsem od ní dostala tip na SEE learning. Knihu ještě přečtenou nemám, ale začetla jsem se a dává mi velký smysl. Jo a mimochodem je to dcera Nadi Urbánkové…jóóó, té zpěvačky :)

S Petrou Plemlovou. Potkala jsem se zde s bývalou kolegyní z GŘ Českých drah, v současné době majitelkou úspěšného e-shopu unuo.cz, která zde měla také svůj proslov, a pak mi věnovala svůj čas. Je to žena s velkým Ž, které si nesmírně vážím. Máma čtyř dětí, která v nelehké životní situaci vybudovala firmu s několika milionovým obratem. Klobouk dolů…

Zážitek

Poprvé v životě jsem se účastnila Om chanting, což byl pro mě velmi silný zážitek. Znáte? Jak jsem dorazila z víkendu domů, hned jsem si o této technice vyčetla víc:

OM Chanting je bezplatná skupinová technika, která využívá transformační síly zvuku ÓM k aktivaci sebeharmonizujícího potenciálu účastníků. Tato technika transformuje negativitu v pozitivní energii, pomáhá čistit okolní prostředí a podporuje fyzickou, emoční a duchovní rovnováhu všech zúčastněných.

Láska se má sdílet. Prostřednictvím OM Chantingu se lidé setkávají v místních společenstvích a národech po celém světě, aby sdíleli pozitivní vibrace ÓM a svou lásku k Matce Zemi.

Ženy ženám

Milé ženy, jak to máte vy? Co si myslíte o takových setkáních? Účastníte se jich?

Za sebe musím říct, že mi to dává smysl. Nicméně na této akci jsem si také uvědomila, že by bylo fajn propojovat víc ženský svět s tím mužským. Je skvělé, když se ženy vzájemně podporují a inspirují, ale mám pocit, že se čím dál tím víc dělíme na ženský svět a mužský svět. Muži nejsou to, co bývaly (hlavou rodiny, zajištění financí, vytvoření bezpečného domova) a ženy nejsou tím, čím bývaly (ochránkyně rodinného krbu). Dle mého je to několika generační cesta, kdy ženy přebírají úlohy muže a muži ustupují do pozadí.

Nic není ani dobře, ani špatně. Nicméně je to k zamyšlení. Jak by bylo skvělé, kdyby se propojovali ženy s muži a navzájem se respektovali a chápali.

Během celého víkendu jsem zde potkala pouze tři muže. Vlastně, proč by měli jít na Festival ženám, že…

Co nás všechny spojuje?

Cesta osobního rozvoje. Pokud bychom nehledali odpovědi na otázky sami v sobě, pokud bychom se nevydali na cestu vzdělávání a osobního rozvoje, nebyli bychom tam, kde chceme být.

Osobní rozvoj je to, čím by měl projít každý. Jenže není to pro každého. Mnoho lidí totiž nevěří. Nevěří v to, že můžou měnit svůj život, že můžou žít jinak, lépe, že můžou CO CHTĚJÍ.

Ono to totiž není lehké, přináší to bolest. Proto většina lidí setrvává ve stavu nespokojenosti, protože jim to vlastně vyhovuje. Je to stav, na který si zvykli. Měnit zajeté a zažité je bolestivé. A kdo si chce dobrovolně přitáhnout bolest? Nikdo. Jenže pokud se na tuto cestu sebepoznání vydáte, na konci vás čeká něco tak nádherného, o čem se vám ani nesnilo. A je to jen o vás, zda vytrváte nebo ne. Je to o tom, jak jste silní. Je to o tom, jak moc chcete a věříte. Je to jen a jen o vás…

Já se na cestu svého osobního rozvoje vydala před dvěma lety. Za tu relativně krátkou dobu se v mém životě dějí neuvěřitelné věci. Šílené pády, ale zároveň vzestupy. Nahlédla jsem do svojí minulosti. Pochopila jsem, proč se mi v životě dějí různé věci. Začala jsem měnit svoje návyky. Znovu jsem si dovolila snít a věřit, že sny se mohou proměnit ve skutečnost.

Ta cesta sebepoznání je sakra těžká. Ale bez ní bych nebyla tam, kde jsem. Zdaleka nejsem na konci. Věřím, že je to celoživotní proces. Ale už dnes mohu říct, že jsem nesmírně vděčná, i přes tu šílenou bolest, pády, kotrmelce mého života, že jsem se na cestu svého osobního rozvoje vydala.

Konečně jsem paní svého života. Vše, co se mi děje mám ve svých rukou a je to výsledek mého myšlení, mého nastavení. I když se můj mozek a zajeté programy stále hlásí o slovo (no jo, zvyk je želená košile), tak já už vím, jak tento hlas zastavit a nahradit ho jiným, novým. Je mnoho metod, které se tímto zabývají. Já si našla ty, které mi vyhovují.

Přečtěte si můj příběh TADY>>

Vzkaz na závěr

Pokud jste dočetli až sem a naštváním nezavřeli tento článek, jsem si téměř jistá, že jste to právě vy, kdo se máte vydat na svoji cestu sebepoznání a návazně vlastní seberealizace. Protože si uvědomujete, že svůj život řídíte jen vy sami. A jakým směrem ho povedete, je pouze na vás. Čemu vy budete věřit. Zda sami sobě, svému srdci nebo poslouchat hlasy okolí.

Cesta osobního rozvoje je dlouhodobá, bolestivá, avšak výsledek stojí za to, to vám garantuju. Mnoho věcí na té cestě nebudete chápat. Budete to chtít vzdát. Budete „bojovat“ sami se sebou. To vše je v pořádku. To vše k tomu patří. Znám to velmi dobře z vlastní zkušenosti. A když se zeptáte kohokoliv, kdo touto cestou prochází, odpoví vám to stejné.

Pokud však vytrváte, uvědomíte si sami sebe, zúčtujete se svou minulostí, čeká vás nádherný život ve štěstí, radosti a spokojenosti. Život, na který budete náležitě hrdí a budete velkým vzorem pro ostatní.

PŘEČTĚTE SI MŮJ PŘÍBĚH

S láskou a úctou k vám,

Lucie ♥

P.S.: Milá ženo, chceš se společně se mnou vydat na cestu k sebepoznání, seberealizaci a mnoho dalšího? Přidej se do mojí facebookové skupiny Vítězná spermie = Vítěz v životě. Probudíme a poté projevíme tvého VÍTĚZE.

Lucie je tvůrce svého života, intuitivní terapeutka, autorka projektu Řekni o sobě světu. Jejím darem je vnímání signálů z vyšších míst, intuice a empatie a předání nových vhledů do tvého života. Podpoří tě a provede na cestě k vnitřní síle, svobodě, radosti, hojnosti, světlu, klidu a lásce a společně nastavíte cestu k uzdravení celé tvé bytosti. To vše s laskavostí a ve vší úctě, respektu a lásce k tobě. více o Lucii
Komentáře