Jen tak být a NO STRESS :)

Jak to všechno mám stíhat? Na všechno jsem sama. Práce, děti, domácnost a kde je čas pro mě? Asi to mnozí znáte…

Moje realita byla taková, že jsem byla v permanentním stresu. Nepohoda snad ve všech oblastech života – práce, finance, zdraví, vztah. Ještě si moc dobře pamatuju, jak jsem se cítila. Protože POCIT je to, co nám dává znamení a čemu bychom měli věnovat plnou pozornost, dokud je čas. Dlouho jsem pozornost svým pocitům nevěnovala a přemlouvala jsem se rozumem, že to tak asi má být.

I dnes se občas dostávám do stresu. Nicméně jsem ve fázi OBČAS, nikoliv STÁLE. A v tom je velký rozdíl.

Pojďme si říct trochu té nudné teorie, nicméně je to důležité pro pochopení.

Americká lékařská asociace zjistila, že stres je příčinou více než 60% všech druhů lidských onemocnění a nemocí. Stres má enormní negativní, mentální, emocionální a fyzické důsledky. Běžnými znaky stresu jsou například:

časté bolesti hlavy, motání hlavy, skřípání zuby, koktání, zadrhávání, zajíkání se, chvění se, třas rukou, bolesti krku, zad, svalové křeče, časté červenání, pocení, studené či spocené ruce/chodidla, sucho v ústech, častá nachlazení, infekce, opary, těžkosti s dýcháním, časté povzdychy, snížené libido či sexuální výkonnost, častá nevolnost, bolest na hrudi, bušení srdce, časté změny nálad, zvýšená/snížená chuť k jídlu, nespavost, děsivé sny, těžkosti s rozhodováním, problémy v komunikaci, neustálá únava.

Necháváte se ovládat stresem?

Přesto, že stres má enormní negativní, mentální, emocionální a fyzické důsledky, tento fakt si mnohdy neuvědomujeme. Zapomínáme, jak moc plné stresu naše životy jsou.

Bohužel žijeme pod neustálým tlakem a vystavujeme se téměř permanentnímu stresu.

Tak schválně, pojďme si udělat takový malý test. Zmapujeme si, jak vypadá váš den. Navrhuji dvě varianty odpovědí. Nemusí úplně do detailu odpovídat tomu, jak to máte vy, nicméně k jaké variantě se přikláníte? Je vaše situace bližší odpovědi a) nebo b), tak se na to dívejte.

Probudíte se a jaké jsou vaše první myšlenky?

a) co vše dnes musím stihnout nebo se vracím k něčemu ze včera, co nemám vyřešeno, trápí mě to

b) děkuji za nový den, těším se, co vše dnes přijde a co zažiju

Co ve vašem dni převládá?

a) myšlenky na povinnosti, úkoly, co je třeba udělat, starost o blízké, myšlenky směrem k minulosti

b) čas pro sebe, myšlenky na svoje cíle a sny, užívání si života v danou chvíli

Jak zvládáte každodenní nepříjemné situace? Konflikt se šéfem, na úřadě, nepříjemný telefonát, …

a) jsem naštvaný/á, mám tendence bojovat, snadno se nechám vytočit

b) zachovám si odstup od vnějších okolností, jsem ve svém středu, ve své síle, řeším v klidu

Myslím, že tři otázky pro celkovou představu stačí. Takže nyní si řekněte, zda u vás převažuje nastavení dle odpovědí a) nebo dle odpovědí b) – případně blíží se nastavení k a) nebo b). Nic mezi tím.

Jsem ve stresu. Co s tím?

V první řadě je super si uvědomit, že to v mém životě nefunguje, jak by mělo a mohlo. Pokud je člověk připravený, řešení se vždy najde.

Otázkou tedy je: Uvědomujete si, že váš život pohltil stres?

A druhá otázka zní: Jste připraveni to změnit?

Pokud je vaše odpověď ANO, mám pro vás řešení. Ve svém životě jsem udělala JEDINÉ, PŘESTO VELMI ZÁSADNÍ A ÚČINNÉ ROZHODNUTÍ.

Je to jednoduché. Jen je třeba uvěřit, že jednoduché věci fungují. Protože bohužel většina z nás žije v nastavení, že jednoduché věci nefungují, a proto stále hledáme složitá řešení.

Pojďme společně měnit naše životy k lepšímu. Chceme přeci žít krásný, šťastný, spokojený a naplněný život nebo ne? A skutečně to jde. To nemusí být jen sen, to může být vaše realita. A nejsou to jen řeči, které slyšíte všude. Stačí jediné – ROZHODNOUT SE.

S láskou a úctou ke všem bytostem.

Lucie 💗

Lucie je expert na rozstřelení MINDSETu, nové úhly pohledu, boření mýtů, intuitivní podporu a bohatství. S plnou podporou tě provede na cestě tvého života k vnitřní síle, svobodě, radosti, hojnosti, světlu, klidu a lásce, a to bez limitů a omezení. Jejím darem je vnímání signálů z vyšších míst, intuice a empatie a předání nových vhledů do tvého života. Je také autorka projektu Řekni o sobě světu. více o Lucii
Komentáře