Dech je život

Náš dech je s námi od narození do smrti. Dech je naší přirozenou součástíbez dechu není život.

Představte si, že za jediný den se nadechneme minimálně 13 tisíc krát. A vůbec si to neuvědomujeme.

Možná jste už slyšeli, že bychom měli svému dechu věnovat pozornost. Zamysleli jste se někdy nad tím? Věnujete svému dechu pozornost? A proč vlastně?

Právě proto, že jsme přijali dech jako přirozenou součást nás, dýcháme povrchně. Žádný hluboký dech. Žádný procítěný dech. Prostě dechu nevěnujeme pozornost.

A tím se ochuzujeme o jeho blahodárné účinky.

Zaměřte se na svůj dech právě teď

Schválně se právě teď zaměřte na svůj dech a zhluboka se nadechněte. Možná vám to ani nepůjde. Možná to bude chtít trochu trénink.

Dýcháte do hrudníku? Dýcháte do břicha? V tom je totiž velký rozdíl!

A jak jsem zjistila od mých klientů, do břicha někteří dýchat vůbec neumí. Což je fakt velká škoda.

Pamatuju si, jak jsem si jako malá holka osvojila dýchání do břicha, díky tomu, že jsem hrála na flétnu. A propo děti normálně dýchají do břicha, až později se učíme dech do hrudníku a tím pádem povrchnímu dechu. A taky si uvědomuju, jak mě můj děda učil dýchat do hrudníku. Přišlo mi to ale nějaký divný, takže dodnes dýchám většinou do břicha. Bohužel jako všichni, zejména povrchním dechem. Akorát mám možná tu výhodu dechu do břicha ;-)

Nicméně naučila jsem se svému dechu věnovat pozornost. Několikrát za den. Vždy, když si na to vzpomenu, tak se zastavím a udělám několik skutečně hlubokých nádechů. Možná byste nevěřili, jaký zážitek to je, zdánlivě pouhé hluboké nadechnutí a vydechnutí. Vyzkoušejte a uvidíte.

Mám na vás jednu otázku:

Myslíte si, že má někdo právo nám bránit v dýchání? V přirozeném procesu? V nádechu čerstvého vzduchu? Ať už je záminka jakákoliv…

Uvědomme si, že nadechujeme kyslík a vydechujeme oxid uhličitý. Pokud si zakryjeme nos a ústa, dýcháme to, co vydechujeme.

Nařízení jsou jedna věc, naše zdraví je věc druhá. Dech je náš život. Pokud dýcháme kyslík, žijeme. Pokud nám v tom cokoliv brání, odpovědět si můžete každý sám za sebe.

S láskou a úctou k vaší jedinečnosti a s přáním více vědomí,

Lucie ♥

Točím pro vás inspirativní videa z oblasti našeho života a růstu. Nechte se inspirovat.

Lucie je expert na rozstřelení MINDSETu, nové úhly pohledu, boření mýtů, intuitivní podporu a bohatství. S plnou podporou tě provede na cestě tvého života k vnitřní síle, svobodě, radosti, hojnosti, světlu, klidu a lásce, a to bez limitů a omezení. Jejím darem je vnímání signálů z vyšších míst, intuice a empatie a předání nových vhledů do tvého života. Je také autorka projektu Řekni o sobě světu. více o Lucii
Komentáře